Tarhan “Kocaeli kültür ve sanat kenti olacak”

        CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan, seçim propagandasını değiştirerek Kocaeli’yi sanat ve sanatçıyla buluşturuyor. Perşembe gü...

 

 

 

 

CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan, seçim propagandasını değiştirerek Kocaeli’yi sanat ve sanatçıyla buluşturuyor. Perşembe günü yürüyüş yolunda KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri tarafından müzik ziyafeti sunuldu. Öğrenciler İzmit halkına yürüyüş yolunun ayrı ayrı yerlerinde yan flüt, çello ve gitar çalarak kulakların pasını sildi.

 

TARHAN İDDİALI

Aynı zamanda İzmit’in tanınan oyuncularından Erhan Demiray da ‘Doğru Dürüst İnsan Tahsin Tarhan’ yazılı tişörtlerle Uzun Adam’ı canlandırdı. Siyasetin monotonluğundan uzaklaşarak, sanata ve sanatçıya önem veren başkan adayı Tarhan, Kocaeli’yi sanatla buluşturacaklarını söyledi.

 

TİYATRO VE MÜZİK

Öğrenciler tarafından icra edilen müzik dinletisiyle ilgili açıklama yapan başkan adayı Tarhan, “Kocaeli daha fazla sanayiyi kaldıramaz. Şehrimiz sanat ve kültür kenti olsun istiyoruz. Kocaeli’nin her sokağında sanat ve kültürle ilgili faaliyetlerde bulunacağız. Sokakların her köşesinde tiyatro ve müzikle karşılaşacaksınız” dedi ve şehirde artık sanat, kültür, spor ve turizmin de ön plana çıkması gerektiğini savundu.

 

27’SİNE KADAR

MÜZİK VE TİYATRO

KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi 2’nci sınıf öğrencileri Mesut Çakır yan flütle, Damla Özkan çello ile ve Doğukan Atasavun da gitar ile İzmitlilere güzel bir müzik ziyafeti verdi. Sanatçılar Platformu adına konuşan ilimizin tanınmış tiyatrocu ve sanat yönetmeni Burhan Akçin de, Tarhan’ın bu davranışından ötürü oldukça duygulandığını söyleyerek, sanata verdiği önemden dolayı kendisine teşekkür etti. Müzik dinletisi cuma günleri hariç her gün ayın 27’sine kadar 17.00 ve 18.00 saatleri arasında olacak. Aynı zamanda tiyatro gösterimi de yapılacak. 

13 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR