Uzuntarla’da akşam yürüyüşü

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe’ye bağlı Uzuntarla Bağdat Caddesi’nin açılışını düzenlenen bir akşam yürüyüşüyle ge...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe’ye bağlı Uzuntarla Bağdat Caddesi’nin açılışını düzenlenen bir akşam yürüyüşüyle gerçekleştirdi. Başkan Karaosmanoğlu ile yürüyüş severler, Uzuntarla Merkez Mahallesi’nde bir araya geldikten sonra hizmete giren Bağdat Caddesi boyunca yürüdü.

BAĞDAT CADDESİ HİZMETE GİRDİ
Kocaeli halkına yürüyüş sporunu sevdiren Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir tarafından yapımı tamamlanan Kartepe’ye bağlı Uzuntarla Bağdat Caddesi’nin açılışını da yürüyüş programıyla gerçekleştirdi. Başkan Karaosmanoğlu ile yürüyüş severler, Uzuntarla Merkez Mahallesi’nde bir araya geldikten sonra yapımı tamamlanan Bağdat Caddesi boyunca yürüdü.

AÇILIŞI YÜRÜYÜŞLE YAPTILAR
Uzuntarla Sosyal Tesisleri’nde sona eren ve sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği yürüyüş öncesinde bir konuşma yapan Başkan Karaosmanoğlu, Uzuntarla’da yapımı tamamlanan Bağdat Caddesi’nin açılışını bir yürüyüşle gerçekleştirmek istediklerini söyledi. Başkan Karaosmanoğlu ile yürüyüş tutkunları yapılan ısınma hareketlerinin ardından yaklaşık 5 kilometrelik bir yürüyüş yaptı.

BAŞKAN’A TEŞEKKÜR ETTİLER
Yürüyüşe katılan Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, ilçeye gösterdiği yakın ilgi ve hizmetlerden dolayı Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür etti. Uzuntarla sakinleri de, bölgede çok önemli bir ihtiyacı gideren Bağdat Caddesi’nin yapımı nedeniyle Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkürlerini iletti.

ULAŞIM ARTIK DAHA KOLAY
Öte yandan Kartepe ilçesi Uzuntarla mevkiinde bulunan Bağdat Caddesi’nde araç ve yaya trafiğinin güvenli hale getirilmesi ve bu mevkide bulunan Bağdat ve Merkez mahalleleri arasındaki ulaşımın kolaylaştırılması amacıyla yolun genişletilmesi, araç park yerlerinin oluşturulması, yağmur suyu drenaj hattının yapılması amacıyla Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan çalışma tamamlandı. Buna göre mevcut elektrik hatları yer altına alındı, yaya kaldırımları ve bisiklet yolu yapıldı. Bağdat Caddesi, 2,20 km uzunluğunda, 400 mt’lik kısmı platform genişliği 20 mt olmak üzere diğer 1,80 km’lik kısmı ise platform genişliği 15 mt haline getirildi. Ayrıca 2x2 mt yaya kaldırımı ve 1,75 mt bisiklet yolu yapıldı. Proje kapsamında 400 metre duble yol, 1800 metre 2x1 yol, 25.200 m3 kazı dolgu, 250 m3 taş duvar, 2230 mt uzunluğunda drenaj hattı, 2230 mt uzunluğunda elektrik hattı, 20000 ton Granüler alt temel, 13350 ton plentmix temel, 9650 ton asfalt, 12100 mt uzunluğunda bordür, 2230 mt bisiklet yolu, 13200 m2 kaldırım imalatı tamamlandı.

19 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR