Körfez Fen Lisesi’nde 1. Bilim Şenliği başladı

Körfez Fen Lisesi 1. Bilim Şenliği geçtiğimiz gün ilçe protokolünün katılımıyla açıldı. Üç gün sürecek şenliğin açılışı renkli görüntülere sahne olur...

Körfez Fen Lisesi 1. Bilim Şenliği geçtiğimiz gün ilçe protokolünün katılımıyla açıldı. Üç gün sürecek şenliğin açılışı renkli görüntülere sahne olurken açılış kurdelesini Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan kesti. Körfez’deki ortaokul son sınıf öğrencilerinin ziyaret edecekleri şenlikte Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji sunum-deneylerinin yanı sıra TÜBİTAK ve AB ERSAMUS Projelerinin de tanıtımı yapılıyor.

 

ŞENLİK BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Açılışa çok sayıda kurum ve okul müdürünün yanı sıra Körfezim Ortaokulu son sınıf öğrencileri de katıldı. Körfez Fen Lisesi Fizik Öğretmeni Salim Kırca, Kimya Öğretmeni Hanifi Tokak ve Matematik Öğretmeni Begüm Şule Kayacan tarafından hazırlanan sunum, tiyatro ve deneylerin öğrencilere gösterildiği şenlik izleyenler tarafından büyük ilgi topladı. Şenliğin tanıtımını ve açılış konuşmasını Rehber Öğretmen Halide Yüksel yaptı.

 

MATEMATİK TİYATROSU İZLENDİ

Matematik Öğretmeni Begüm Şule Kayacan’ın öğrencileri ile hazırladığı matematik tiyatrosu ile devam eden Bilim Şenliği programında daha sonra okulda mangala turnuvasında birinci ve ikinci olan öğrencilere ödülleri verildi ve oyunun tanıtımı yapıldı. Daha sonra davetliler Matematik Sokağı’nı gezdi ve AB ERASMUS projelerinin tanıtımına katıldı. Ardından okulun Fizik, Kimya ve Biyoloji uygulama sınıflarının olduğu Bilim Şenliği’nin kurdelesi kesildi ve Fizik Öğretmeni Salim Kırca ve Kimya Öğretmeni Hanifi Tokak’ın öğrencileri ile hazırladığı sunumlar izlendi. 


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR