Erenkaya: Torbayı doldurdular, muhtarları unuttular

CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya dün Kartepeli muhtarlarla Kartepe Cevizdibi Restoran’da ağırladı. Erankaya AKP hükümetini eleştirerek “Yaptık...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya dün Kartepeli muhtarlarla Kartepe Cevizdibi Restoran’da ağırladı. Erankaya AKP hükümetini eleştirerek “Yaptıkları yasaya, torbaya doldurur gibi her şeyi doldurdular. Bir tek muhtarları unuttular” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP Kartepe İlçe Başkanlığı ile birlikte ortaklaşa düzenlediği kahvaltı programıyla Kartepeli muhtarları ağırladı. Kartepe Belediyesi CHP’li Meclis Üyeleri, il genel meclisi üyeleri ve Kartepeli muhtarların yoğun katılımı ile gerçekleşen programa CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, il yöneticileri Didem Turan ve Reyhan Akbaş ile CHP Kartepe İlçe Başkanı Harun Güneş’te katıldı. Yaklaşık 100 kişi ile gerçekleşen program Kartepe ilçesinin en güzel dinlenme tesislerinden olan ve hafta sonlarının değerlendirilmesi için en ideal restoran olan Maşukiye Cevizdibi Restoran’da gerçekleşti.

MUHTARLARA SAHİP ÇIKILMALI
Sabah erken saatlerde başlayan programa gelen konukları eski il yöneticisi ve Maşukiye Cevizdibi Restoran’ın işletmecisi Musa Ejderoğlu karşıladı. Konuklarla tek tek ilgilenen Ejderoğlu’nun partili dostları ve Kartepeli muhtarlar için düzenlediği kahvaltı menüsü oldukça zengindi. Kahvaltı sonrasında muhtarlara bir konuşma yapan CHP Milletvekili Hikmet Erenkaya muhtarlara sahip çıkılması gerektiğini söyleyerek “Ben belediye başkanlığım döneminde hep muhtarlarla içiçe oldum. Eskiden adetti, belediye başkanı göreve geldiğinde belediye meclis üyelerini yurtdışı seyahatine çıkarırdı. Bunu ilk olarak ben bozdum ve meclis üyelerini değil, köy ve mahalle muhtarlarını yurtdışına çıkardım” dedi.

MUHTARLARI UNUTTULAR
Erenkaya, “Muhtarlarımız 15 gün boyunca yurtdışında kalarak buradaki yaşamı ve yerel yönetim anlayışlarını inceleme fırsatı buldu. Biz muhtarlara hep önem verdik ve hala vermeye devam ediyoruz. Mecliste birçok öneride bulunuyoruz ancak bizi dinlemiyorlar. Torba Yasa diyerek bir yasa düzenlemeye çalışıyorlar. Torbaya doldurur gibi her konuyu bu yasanın içerisine alıyorlar. Ancak önemli bir şeyi unutuyorlar, muhtarları unutuyorlar. En önemli değerler muhtarlarımız. Onlarda kendi mahallerinin bir nevi belediye başkanlarıdır. Onların maddi olarak rahat olmaları ve rahat hizmet edebilmeleri gerekiyor. Özellikle bu konuda köy muhtarlarımıza büyük iş düşüyor. Köylülerimize büyük iş düşüyor ”dedi.

KILIÇDAROĞLU SÖZ VERDİ
Erenkaya, “Genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu söz verdi. Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olduğu takdirde köylümüzün kullandığı mazottan tek kuruş Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) alınmayacak” dedi. Erenkaya’dan sonra CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan mikrofonu aldı. Muhtarları ve meclis üyelerini selamlayan Kuşkan kısa konuşmasında hangi partiden olursa olsun muhtarların önemli bir rolü olduğundan bahsetti. Daha sonra konuşan il başkanı Yalçın Kuşkan ise muhtarların siyasi düşüncesine olursa olsun Haziran ayında ülkenin geleceğini düşünerek oy vermelerini istedi. Kuşkan, “Doğumdan ölüme kadar muhtarlarla başlıyoruz. Çağımız iletişim ve bilgi çağı. Ama mahalle reisi olmanın sıcaklığını hiçbir şey veremez” dedi.

AYVA CEZERYESİ İKRAM EDİLDİ
Kuşkan, “Muhtarlık önemli bir müessese. CHP yerel yönetimlerde geçmişte muhtarlarla çalıştı. Olası bir CHP iktidarında muhtarlara ve onların yapacağı işlere ne kadar önem vereceğimizi milletvekilimiz anlattı. Her muhtar bir siyasi düşünce içindedir. Türkiye’de insanların refah seviyesinde artış var mı? İşsizlik ve yoksullukta azalma var mı? Ülkede alabildiğine özelleştirme yapıldı. Lütfen değerlendirmelerinizi yaparken ülkenin geleceğini iyi hesap edin” dedi. Yaklaşık 2 saat süren program sonrasında Nusretiye Köy Muhtarı Yaşar Yıldız katılımcılara Kartepe Kaymakamlığı tarafından özel olarak hazırlatılan ayva cezeryesi ikramında bulundu. Partililer ve Kartepeli muhtarlar program sonrasında Cevizdibi Restoran bahçesinde uzun süre sohbet etme imkanı buldu.

13 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR