Memur-Sen’de hedef 1 milyon üye

Memur-Sen Konfederasyonu’nun “Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye” sloganı ile başlattığı 1 milyon üye kampanyası çerçevesinde 81 ilde yaptı...

Memur-Sen Konfederasyonu’nun “Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye” sloganı ile başlattığı 1 milyon üye kampanyası çerçevesinde 81 ilde yaptığı buluşmaların Kocaeli buluşması KOTO Meclis salonunda gerçekleştirildi. Memur-Sen’e bağlı 11 sendikanın yöneticileri ve üyelerinin hazır bulunduğu toplantıya AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Memur-Sen Kocaeli Temsilciliği adına Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Şahin Yaşlık ve sendika üyeleri katıldı.

 

KARDEŞLİK VE İSTİKRARDAN YANAYIZ

Programda konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi Vekili ve Eğitim Bir-Sen Kocaeli Şube Başkanı Şahin Yaşlık, sözlerine Ankara’da yaşanan bombalı saldırıyı kınayarak başladı. Yaşlık “Herkes için kazanan teşkilatın, bir sendikal duruşun, herkesi kazanabileceğinden hareketle hedef 1 milyon üye diyerek yola revan olduğumuz şu günlerde, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü, nerede bir mağdur ve mazlum var ise orada olmayı, hamilik yapmayı öteler adına dert edinmiş, toplumun öncü ve değer yaratan temsilcisi Memur Sen’in Kocaeli şubesi olarak düzenlemiş olduğumuz ‘Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye’ buluşmasına hepiniz hoş geldiniz. Memur Sen olarak her zaman milli iradeye sahip çıktık, bundan sonra da sahip çıkmaya devam edeceğiz. Biz kardeşlik ve istikrardan yanayız. Toplumsal barışı ve istikrarı hedef alan kim varsa da karşısındayız” dedi.

 

DARBECİLERİN KORKULU RÜYASI

Memur-Sen; darbecilerin korkulu rüyası, taşeron terör örgütüne dur diyen birlikteliğin sesidir diyen Yaşlık “Askeri darbelere karşı olduğumuz kadar sivil vesayet oyunlarına da karşıyız. 28 Şubat, 27 Nisan gibi vesayeti normalleştirme oyunlarının karşısında da dimdik durmaya devam edeceğiz. Memur-Sen; zalime korku, mazluma umut veren, adanmışlığıyla, medeniyet değerlerimize bağlı kalarak yeniyi inşa eden, diğer gamlığıyla, yardımlaşma köprüleri kuran, inanmışlığıyla, hak mücadelesinde öncü olan, çözüm odaklı paydaşlığıyla, sorunlara çözüm üreten, mücadele azmi ve kararlılığıyla talepleri kazanıma dönüştüren, akademik hizmet sendikacılığına yeni boyut getiren, Türkiye’nin en büyük kamu görevlileri sendikası olmanın haklı onurunu yaşamaktadır. Ülkemiz ve coğrafyamız zor bir süreçten geçiyor. Her yanımız ateş çemberi” açıklamasında bulundu.

 

DEĞERLER BÜTÜNÜNÜN PARÇASIYIZ

Bizim genel merkezimizin altıncı katında KCK’lı, YPG’li, PKK’lı tedavi edilirken bulamazsınız, okulların açılmasını boykot edelim çağrısı duyamazsınız diyen Yaşlık “Devletine hançer saplayan taşeron terör örgütüne ve onun uzantılarına sempatik iyi aile çocuğu imajı çizdiremezsiniz. Bizi darbe oyunlarının maşası olarak beşli çetelere ev sahipliği yaparken göremezsiniz. İsminin önüne Türk kelimesini ekleyerek milletimize yön vereceğini, milli iradeye ipotek koyacağını zannedenler gibi asla olmayacağız. Biz teröre lanet eden, kardeşliğe ve barışa evet diyen bir anlayışın temsilcileriyiz. Biz kardeşliğimizi ilelebet baki kılacak, üstünlüğü ırk ve mezhepte aramayan, özünde iyi insan ve mümin olmanın değerler bütününün parçasıyız” ifadelerini kullandı.  

 

YÜREKLİ BİR AİLEYİZ

Kardeşliğimizi hiçbir projeye, kumpasa ve hain emellere de feda etmeyecek kadar yürekli bir aileyiz diyen Yaşlık “Aktif pasif hiçbir oyunun içinde olmayacağız. Ve bu oyunları bozmaya da devam edeceğiz. Kurulduğu günden bu yana bir davanın peşinden koşarak “Duruş” sendikacılığı yapan Memur Sen, Türkiye genelinde olduğu gibi Kocaeli’mizde de kazandığı gönüllerle üye sayısını hızla arttırarak kendine otuz binleri hedef olarak belirlemiştir. Bunun yanında ilimizdeki diğer sivil toplum örgütleri ve platformlarla haksızlık ve zulümlere anında reaksiyon göstermiştir. Memur-Sen olarak 3. Toplu Sözleşme masasında yüzlerce kazanıma imza attık. Hedefimiz, inşallah 1 milyon üye. Çünkü biz birlikte daha güçlüyüz” şeklinde konuştu.

 

TERÖR HAYAT BULAMAYACAK

AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “80 üyenizi 1 milyona çıkarmaya hedeflediğiniz programda birlikteyiz. Memurların haklarını koruma konusunda sergilediğiniz kesin tavrınız ve teröre karşı tutumunuzdan dolayı teşekkür ediyorum. Son 13 yıla kadar STK’lar farklı kesimlerin elinde hayat bulurken gelişimi ile ilgili ilerlemeleri birlikte yaşadık. STK’lar hükümetin yaptığı çalışmaları eksik ya da tamamlanması gereken noktalarda itici kuvvet olması gereken destek unsuru ve hareketlerdir. Memur Sen bu konuda çok başarılı. Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Üzücü bir olayla karşılaştık. Son 4 ay ve 35 yıldır vatan için haince öldürülenleri rahmetle anıyorum. Milli birlik ve beraberlik duygusu çok önemli. Bu konuda sizlere önemli görevler düşüyor. Sizler de bu görevi yerine getiriyorsunuz. Hükümetin yanında olduğunuzu açıkça belli ediyorsunuz. Anne olarak, vatanın evladı olarak terörü lanetliyorum. Hayat bulamayacak” diye konuştu.

 

EN İYİ TİS’İ GERÇEKLEŞTİRDİK

Eğitim Bir Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi , “Yeryüzünde kendi saltanatlarını sürdürmek için her türlü acımasızlığı insanlığa reva görenler iş birliği yapabilecekleri şer odakları ile hareket etmektedirler. Yeryüzünde adaleti isteyenlerle, imtiyazlı ortamlardan ekstra faydalanmak isteyen, nimeti adil paylaşmaya yanaşmayanların saltanat kavgasına karşı insanca yaşam herkesin hakkıdır. Patronlar değişti ama anlayış değişmedi. Zorbalara ve milletin hakkını yiyenlere karşı hep birlikte mücadele vermemiz gerekiyor. Biz ‘mazlumlar ve yüzü gülmeyenler için kim bir şeyler söyleyecek’ diyorduk. Bunun için Memur Sen bu şerefli davanın temsilcisi olarak bu sorumluluğu yerine getirmek üzere kuruldu. Kamu çalışanlarının ümidi oldu. 11 iş kolunda yetkili oldu. Bu güne kadar yapılanların en iyi Toplu Sözleşmesi’ni gerçekleştirdik. Kim kaos istiyorsa karşısında bizi bulacak” ifadelerini kullandı.

 

AKP’YE DESTEK VERECEĞİZ

Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Diyanet Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “İslam dünyasın Batı dünyasında hep hedef olmuştur. Bugünkü saldırıların temelinde bu yatmaktadır. Anadolu’nun İslamlaştırılması yatmaktadır. Bugün Tayyip Erdoğan kullanılarak bu milletin yok edilmesi senaryoları çizilmektedir. Memur Sen bütün STK’lardan büyüktür. Bu milletin kasko ve sigortasıdır. 70’li yılların İmam Hatip öğrencisiyim. Nereden kafama taş gelecek korkusuyla evime gittim. Biz büyük bir sorumluluk altındayız. Görevimiz, çalışanlara memur kesimine öz güven kazandırmak, milletini iradesinin tecelli etmesini sağlamak. Bunu Memur Sen sağladı. En güzel örnek başörtüsü meselesi. Salondan başörtülü milletvekilimiz var. Kendisini kutluyorum. Memur Sen’in topladığı 13 milyon imzaya kimse destek vermedi. Memur Sen kimsenin arka bahçesi değildir. Memurlar olarak tarafız. Bu milletin neslini ahlakını yok etmek isteyenlerden yana değil dinini öğretenlerden yanayız. AKP bu mücadeleyi veriyorsa arkasındayız. Destek vereceğiz. Din görevlisiyim ve tarafım” dedi. Serkan BORLAK

11 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR