Özel Erkul Tunagür’den bir başarı hikayesi daha

Özel Erkul Tunagür Anadolu ve Fen Lisesi yönetiminin organize ettiği ve okulun 9, 10 ve 11 nci sınıfları arasında gerçekleştirilen ve 110 proje tasarı...

BÜYÜT

Özel Erkul Tunagür Anadolu ve Fen Lisesi yönetiminin organize ettiği ve okulun 9, 10 ve 11 nci sınıfları arasında gerçekleştirilen ve 110 proje tasarımının yarıştığı etkinlikte 58 proje finale kaldı.

Kocaeli Üniversitesi’nden 4 akademisyenin seçimi sonucunda 9, 10 ve 11.sınıflar arasından 3 birinci, üç ikinci ve 3 üçüncünün yanı sıra 3 de mansiyon ödülünün verildiği yarışmanın ödül törenleri okuldaki tüm öğrencilerinde katılımı ile konferans salonunda yapıldı.

KURDELE KESİLDİ
Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya, Özel Erkul Tunagür Anadolu ve Fen Lisesi Proje Şenliği’nin açılış kurdelesini İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cemalettin Özyurt ve Okul Müdürü Hilmi Öz kesti. .

PROJE ŞENLİĞİ BÜYÜYECEK
Proje Şenliği’nin yapıldığı salonu gezen Cemil Akkaya, projeler hakkında tek tek gezerek öğrencilerden bilgi aldı. Okulu ile gurur duyduğu her halinden belli olan Okul Müdürü Hilmi Öz yaptığı açıklamada, “Proje Şenliği’ni 2013 ve 2014 yılları içinde önce Kocaeli bazında ve daha sonra da Marmara bölgesi bazında yapmayı daha şimdiden planlamaya başladık. Geleceğimiz olan çocuklarımızın bilim insanları olması yolunda elimizden geleni yapıyoruz. Hatta okulumuzda 14 sanat kulübümüz var. Bu kulüpler içinde keman, kanun, ney, resim, boks, karate ve benzer dallarda sanat ve spor konularını öğrencilerimize öğretiyoruz.

BECERİ KAZANIYORLAR
Ortaokul seviyesinden başlayarak lise de dahil bu süreyi bu kulüplerde beceri kazanarak geçiriyorlar. Her hafta Çarşamba günleri iki saat uzman öğreticiler tarafından öğrencilerimiz eğitiliyor. Lise sonuna geldiklerinde kendileri de usta öğretici konumuna geliyorlar. Dile kolay eğitimleri 8 yıl sürüyor ve bu sayede Üniversite sosyal puanları da yükselmiş oluyor ve burs alabilecek duruma geliyorlar. Çocuklarımla gurur duyuyorum” dedi.

NELER TASARLAMADILAR Kİ?
Özel Erkul Tunagür Anadolu ve Fen Lisesi 9, 10 ve 11’nci sınıf öğrencileri 110 ayrı proje ile neler tasarlamadılar ki? El Yapımı Sismograf, tahta sileceği (Geri dönüşümlü) Boyar Madde, uzayıp kısalabilen fırıncı küreği, silikonlu eldiven, akıllı durak, UV hijyen otomatı, yatakta daha rahat kitap okuma aparatı, elma yaprak biti, otomatik emniyet kemeri gibi 110 proje tasarımı gerçekleştirildi ve sergilendi.

KOÜ’DEN AKADEMİSYENLER
Kocaeli Üniversitesi’nde akademisyen olarak görev yapan Doğan Güllü, Olcay Mert, Köseköy MYO Okul Müdürü Doç. Dr. Erdoğan Tarcan ve Halim Ergün jüri üyeleri olarak 110 proje arasından 58’in finalde değerlendirdiler ve içlerinden dereceye giren 9 öğrenci ve mansiyonu hak eden 3 öğrenciyi belirlediler. Okul yönetimi birincilere ve öğretmenlerine 200’er lira, ikinciler ve öğretmenlerine 150’şer lira ve üçüncüler ile öğretmenlerine 100’er liranın yanı sıra, mansiyon alan öğrencileri de 25’er liralık hediye çekleri verdiler. Jüri üyeleri de hediye aldılar.

04 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR