Ford Otosan’a 3 ayrı dalda ödül

Ford Otosan, Ford Motor Company'nin geleneksel İş Sağlığı Güvenliği Ödül organizasyonu “President Health and Safety Award (PHSA)” tarafından üç ayrı...

Ford Otosan, Ford Motor Company'nin geleneksel İş Sağlığı Güvenliği Ödül organizasyonu “President Health and Safety Award (PHSA)” tarafından üç ayrı dalda ödüllendirdi. Yeniköy fabrikası çalışanlarının, iş güvenliğine dikkat çekmek için çalışan çocuklarıyla çektiği film, Global Birincilik Ödülü'ne layık bulundu. Gölcük fabrikasında uygulanan “Enerji kontrolü – Güç kilitleme (ECPL) eğitiminde Yeni Yaklaşım” çalışmaları ile Avrupa Birincilik Ödülü geldi. Ford işçilerinin servis aracıyla işe gelirken rastladıkları trafik kazasına müdahaleleri ise Hayat Kurtarma Ödülü'nü getirdi. Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde düzenlenen törende; Global Birincilik, Avrupa Birinciliği ve Hayat Kurtarma Ödülleri sahiplerine takdim edildi. Ödül törenine Gölcük Deniz Ana Üs Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Türk Metal-Sen Genel Başkan Yardımcısı Yücel Yücel, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, İnsan Kaynakları Direktörü Nursel Ölmez Ateş, Ford Otosan yöneticileri ve çalışanları katılım gösterdi.

 

ice22-007.jpg

 

TÜRKİYE’NİN 1 NUMARASI OLDUK

Programda konuşan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Bu sene gerçekten özel. Dünya’da ki tüm Ford Şirketleri içerisinde en çok takdir gören proje bu projedir. Ford Otosan bugün 3.860 milyon dolar ihracatla Türkiye’nin birincisi oldu. Eskiden Tüpraş’ın ardından ikinci olurduk. Özverili ve kaliteli çalışmalarımız sonucu birinciliği aldık. İşte bu yüzden bu başarı tek başına olmadığı için tüm çalışanlarımızın güvenliğini düşünmek zorundayız. İş güvenliği bizim çalışmalarımız içerisinde en önemlisi. Çünkü biz tüm çalışanlar çalıştığımız her alanda işten eve dönerek ailelerine kavuşabilmesi için büyük bir mücadele veriyoruz” şeklinde konuştu.

 

ice222-009.jpg

 

BU BAŞARI SÜPRİZ DEĞİL

Programda konuşan bir diğer isim Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı, “Yücel Yücel, “Uzun zamandır sendikal mücadele veriyorum. Sendikal mücadelenin sorumluluğu büyüktür. İşçilerin güvenliği ve evine sağ salim gidebilmesi en önemli görevlerimizden birisidir. Bu ödülü Ford Otosan’ın alması bizi şaşırtmadı. Ford Otosan’ı diğer hukuksuz şekilde çalışmaların yapıldığı, güvencesiz çalıştıran şirketlerle Ford Otosan’ı karşılaştırdığımızda sonuçları görüyoruz. Bu açıdan Ford Otosan Türkiye’nin az iş kazalarının yaşandığı bir firma halina gelmiştir” ifadelerinde bulundu.

 

ice444-001.jpg

 

BİZ OLURSAK BAŞARI GELİR

Programda son olarak Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Üretim anlamında ve iş sağlığı ve güvenliği konusunda başarı sahibi olan işçilerimizi, fabrika yönetimini ve sendika yetkililerini tebrik ediyorum. Ford’un üretim anlamında uluslararası alanda Ford Otosan’ın önemli bir yeri olduğunu biliyoruz. Ancak bunun yanında işçi sağlığı, güvenliği ve sosyal hakları konusundaki tavrını biliyoruz. Aslında başarıda buradan geliyor. Eğer bir yere kendini ait hissetmezsen başarı sağlayamazsın. Her birimiz birer bireyiz. Ancak bu bireyler bir araya gelerek biz bilinci oluşturduğu sürece böyle büyük başarılar sağlanabiliyor. Global düşünerek kendimize özel yerel değerlerle çalışmalarımızı özelleştirirsek burada olduğu gibi başarılar elde edilebiliyor” diye konuştu.

 

Haber: Ahmet Hazer

25 Mayıs 2016 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR