Hürriyet’ten genç girişimcilere ziyaret

Kocaeli Üniversitesi Halka İlişkiler Bölümü’nü kazandıktan sonra ilimize gelen 23 yaşındaki Tuğçe Hilal Öngel, arkadaşları Eray Açıkgöz ve Fatih Avcı...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi Halka İlişkiler Bölümü’nü kazandıktan sonra ilimize gelen 23 yaşındaki Tuğçe Hilal Öngel, arkadaşları Eray Açıkgöz ve Fatih Avcı ile birlikte İzmit Yenişehir Mahallesi’nde açtığı ‘Tuğçe Apart ve Öğrenci Evi’nin çok özel bir konuğu vardı.. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, genç girişimcilere moral verip, yol göstermek ve tebrik etmek için bir ziyaret gerçekleştirdi.

 

“ZORLUKLARLA KARŞILAŞTIM”

Gençleri çalışmalarından ötürü kutlayan milletvekili Hürriyet, kendi öğrencilik yıllarının da zor geçtiğini, özellikle kız öğrencilerin barınma konularında çektiği sıkıntıları bildiğini ifade etti. Hürriyet, “Öğrencilik yıllarımda ben de zorluklarla mücadele ettim. Tuğçe kardeşim bu konuda oldukça duyarlı davranmış ve kendi çektiği sorunları başka öğrenciler çekmesin diye elini taşın altına koymuş. Arkadaşlarıyla beraber gerçekten de çok nezih bir apart hazırlamış. Umarım başarılı olur ve girişimci ruhunu hiçbir zaman kaybetmezsiniz” dedi.

 

KOCAELİ’DE APART KÜLTÜRÜ GELİŞMEMİŞ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren genç girişimci Tuğçe Hilal Öngel, yaşadığı sorunları da milletvekili Hürriyet’e aktardı. Öngel, “Kocaeli’ye geldiğimde zorluklar çektim ve özellikle kız öğrencilerin çektiği sıkıntıları en aza indirmek için böyle bir girişimde bulundum. Ancak Kocaeli’de apart kültürü gelişmemiş ve ruhsat alma konusunda sıkıntılarımız oldu. Vergi levhamızı çıkarttık, ancak İzmit Belediyesi apart tanımını bilmediği için ruhsat konusunda yardımcı olmadı. Oysaki pek çok ilde öğrenciler bu tür apartlarda kalıyor” dedi. Milletvekili Hürriyet ise ruhsat konusunu çözebilmek için kendisinin de girişimlerde bulunacağını ifade etti.

14 Ağustos 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR