İpragaz, Kocaeli Üniversitesi'nden destek istedi

Üniversite-Sanayi işbirliği çalışmaları kapsamında İpragaz A.Ş. Teknik Grup Müdürü Can Toydemir ve İpragaz A.Ş. Yarımca Tesisi Müdürü Güngör Ayhan, ö...

Üniversite-Sanayi işbirliği çalışmaları kapsamında İpragaz A.Ş. Teknik Grup Müdürü Can Toydemir ve İpragaz A.Ş. Yarımca Tesisi Müdürü Güngör Ayhan, önceki gün Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü ziyaret etti. Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır ve Teknoloji Transfer Ofisi Proje Geliştirme/Yönetim Hizmetleri (Üniversite Sanayi İşbirliği Faaliyetleri) Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Şenol Şahin de hazır bulundu.

 

TÜRKİYE’DE 20. SIRADA

Yarımca Tesisleri Müdürü Güngör Ayhan, Yarımca’ da 1961 yılından beri faaliyet gösteren ve ülkemizin kesintisiz enerji ihtiyacını karşılayan İpragaz A.Ş. bünyesi altında LPG, LNG, akaryakıt, elektrik satış ve diğer segmentler hakkında bilgi verdi. Teknik Grup Müdürü Toydemir ise, İpragaz. A. Ş.’nin her yıl Türkiye’nin ilk 500 firması arasında 20. sıralarda yer aldığını belirtti.

 

YARDIM İSTEDİ

Toydemir, şuan için yurt içinde yapılmayan otogaz dönüşüm sistemleriyle ilgili sertifikasyonlandırma ve yakıt tüketiminin azaltılması konusunda LNG-DİZEL dieselblend sisteminin geliştirilmesi uygulanması sürecinde de, Kocaeli Üniversitesi laboratuvarlarından ve öğretim üyelerinin bilgilerinden yararlanılması konularında ortak çalışmalar yapılmasını istedi.

 

DESTEK VERECEK

Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ise Teknik Grup Müdürü Toydemir’e ziyaretleri nedeniyle teşekkür ederek, "Üniversitemizde çok sayıda akademisyenimiz bu konularda bilgi sahibidir ve ayrıca çok geniş bir laboratuvar alt yapımız bulunmaktadır. Üniversite olarak gerekli desteği vereceğiz" şeklinde konuştu.

30 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR