CHP’de adaylar ve aday adayları, tek yürek oldu!

CHP İl Örgütü’nün organize ettiği toplantı Otel Asya’da yapıldı. Toplantıya katılan belediye başkan adayları ve aday adayları birlik ve beraberlik mes...

BÜYÜT
CHP İl Örgütü’nün organize ettiği toplantı Otel Asya’da yapıldı. Toplantıya katılan belediye başkan adayları ve aday adayları birlik ve beraberlik mesajları verdi.


CHP Örgütü’nün, 27 Ekim tarihinde 7 ilçede gerçekleştirdiği üye bazındaki önseçimi ardından ilçe belediye başkanlıkları için adayları belirlenmişti. Bu süreç sonrası yerel seçimlerle alakalı nasıl bir yol haritası çizmeleri gerektiğini konuşmak için CHP İl Örgütü önceki akşam Asya Otel’de toplantı düzenledi.

EV SAHİBİ KUŞKAN

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan ev sahipliğinde gerçekleştirilen bu toplantıya CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, ilçe başkanlarının, ilçe belediye başkan adaylarının ve il yönetim kurulu üyelerinin tamamı katıldı. İlçe belediye başkan aday adaylarından ise geçerli mazeretleri olması nedeniyle sadece Kartepe aday adayı Selahattin Altınkaya ile Körfez aday adayı Serap Bayburt katılamadı. Diğer milletvekillerinden Mehmet Hilal Kaplan ile Hurşit Güneş de yurtdışında olmaları dolayısıyla toplantıya katılamayanlar arasında yer aldı.

TOPLAM 73 KİŞİ KATILDI
Herhangi bir sebebi olmamakla birlikte Büyükşehir Belediyesi başkan aday adaylarını kapsamayan bu programda genel olarak 12 ilçe başkanı, 25 il yönetim kurulu üyesi, 1 milletvekili, eğilim yoklaması yapılmayan 7 ilçenin aday adayları ve belirlenen adaylarla birlikte toplamda 73 kişi yer aldı. Tam olarak belirlenen saatte yani 19.30’da başlayan programda konuklar il yönetim kurulu üyeleri tarafından toplantının yapılacağı salonun kapısında karşılandı. Toplantıya ilk olarak Çayırova ve Dilovası grubu katıldı.

ADAY ADAYLARINA TEŞEKKÜR
Selman Yıldırım ile birlikte salona giren Sefa Sirmen, büyük bir bölümü dolmuş olan salonu gezerek Selman Yıldırım ile katılımcıların hepsiyle tokalaştı. Haydar Akar ile birlikte katıldığı bir düğünde olması nedeniyle Hikmet Erenkaya ise toplantıya sonradan katılmak zorunda kaldı. Yemekten sonra açılış konuşmasını gerçekleştirmek üzere Yalçın Kuşkan söz aldı. Toplantının bir yol haritası belirleme amacı taşıdığından bahseden Kuşkan, tüm aday adaylarına gösterdikleri medeni cesaretten ve başarıdan dolayı teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

KALİTELİ BİR ÖNSEÇİM
Toplantıya katılamayanların geçerli mazeretleri olduğunu açıklayan Kuşkan, “7 ilçemizde yapılan önseçim ardından bundan sonra yapacaklarımızı, yol haritamızı belirlemek için toplandık. Yenileşen CHP’nin Kocaeli’ye yansımaları önseçimdir. İsabetli bir karar olduğunu düşünüyorum önseçimlerin. Önseçimde görev alan tüm arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Kaliteli, demokratik, ciddi bir önseçim oldu. Sonuçlar herkesi tatmin etmemiş olabilir. Ama bu toplantıya gösterilen ilgi ve alakadan anlıyoruz ki herkes sağduyulu davrandı” dedi.

KANDIRA’YA KAMUOYU YOKLAMASI
7 ilçede gerçekleştirilen önseçimde katılım oranının yüzde 60’larda olduğunu da belirten Yalçın Kuşan, “En yüksek katılımın sağlandığı ilçemiz yüzde 72 ile Çayırova. Katılımın yüzde 60’larda kalması üye yapısındaki bazı sıkıntıların olduğunu gösterse de iyi bir durumdayız. Katılımın yüzde 60’ın üzerinde olmasını isterdik. Kandıra’daki iki aday adayımız kamuoyu yoklaması sonucu belirlenecek. Bir önemli sorun da Gebze. Bu ilçede de eğilim yoklaması yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR’E BİR ADAY ADAYI DAHA
Sizlerin fikirlerini önemsiyoruz diyerek son sözlerini söyleyen Kuşkan, “Sıkıntılarımız varsa burada konuşacağız. Büyükşehir’e ise iki arkadaşımız müracaatta bulundu. Aday adayı olmayı düşünen bir arkadaşımız daha var ama isminin verilmesini istemediği için açıklayamıyorum. Henüz resmi başvurusu yok. Genel Başkanımız en geç aralık ayında Büyükşehir adayının da belirlenmesini istiyor” dedi. Konuşma sonrası toplantının geri kalan kısmı basına kapatılırken adayların, aday adaylarının sorun ve önerilerini paylaşacakları bilgisi verildi.

02 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR