Kartepe’de işletme denetimleri sürüyor

İlçedeki işletmelere yönelik uygulanan denetimlerde ekipler faaliyete geçmeden önce işyerlerinin istenen koşulları yerine getirip getirmediğini kontr...

BÜYÜT

İlçedeki işletmelere yönelik uygulanan denetimlerde ekipler faaliyete geçmeden önce işyerlerinin istenen koşulları yerine getirip getirmediğini kontrol ediyor.

 

Kartepe’de esnafın kayıt altına alınmasına katkı veren denetimleri sıklaştıran belediye ekipleri ilçe genelindeki tüm işletmeleri ruhsatlandırarak kayıt altına alınmasını sağlıyor. Yeni işletmeleri faaliyete geçmeden önce gerekli koşulları sağlaması konusunda denetimler de bulunan Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Ekipleri, uygun çalışma koşullarını sağlayan işletmeleri de ruhsatlandırıyor. Bu amaçla iş yerlerine yönelik denetimlerde bulunan ekipleri, hijyen koşullarının yerine getirilmesi konusunda yapılması gerekenlerin yerine getirilip getirilmediğini kontrol ediyor.

 

İŞLETMELER ZİYARET EDİLİYOR

Halkın sağlıklı şekilde ihtiyaçlarını gidermesi hedefiyle yapılan denetimlerde, yeterlilik sağlayan işletmeleri ruhsatlandırdıklarını belirten Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Semra Begeç, “Çalışmalarımız kapsamında ilçemiz sınırları içerisinde yeni faaliyete girecek işletmeleri tek tek ziyaret ediyoruz. İşletmelerin ruhsatlandırılması için gereken koşulların sağlanmasını kontrol ediyoruz. Ekiplerimiz bu konuda duyarlı davranan işletme sahiplerini de tebrik ediyor. İlçemizde ruhsatsız işyeri kalmaması için denetimlerimize aralıksız devam edeceğiz” dedi.

08 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR