CHP, yeni projeler hazırlıyor

CHP Kocaeli İl Yönetimi ilçeleri de kapsayan yeni çalışmaları ile adından sık sık söz ettirmeye başladı. CHP, Proje Tasarımı Grup Çalışmaları adı altı...

BÜYÜT

CHP Kocaeli İl Yönetimi ilçeleri de kapsayan yeni çalışmaları ile adından sık sık söz ettirmeye başladı. CHP, Proje Tasarımı Grup Çalışmaları adı altında başlangıç toplantıları yapmaya başladı. Kurulda Prof. Dr. Mithat Fırat Özer, Dr. Ersan Koç, Öğr. Görevlisi Ekrem Özdemir, Okutman Kazım Çelik ve Yüksek Mimar Faize Karakuş ve Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Nejat Bayhan yer alıyor.

YENİ PROJELER
CHP Kocaeli İl Yönetimi olarak bütün ilçe teşkilatlarını kapsayan proje tasarım ve oluşumlarını 5 kişilik bilim insanının oluşturduğu komisyonla harekete geçirmeyi planlıyorlar. Şimdiye kadar 7 ilçe de ilk toplantılarını gerçekleştiren komisyon her ilçenin durumuna göre ayrı ayrı projeler ve sloganlar üretilmesini de işaret ediyor. Bu konuda açıklamalar da bulunan Prof. Dr. Mithat Fırat Özer, “Önemli olan doğru ve gerçek soruları sorarak sonuca ulaşmaktır. Bunun içinde yaşadığımız kentin ve ilçenin sorunlarını iyi bilmek ve bu sorunlara göre ayrı ayrı çözümler üreterek bunlara uygun sloganlar bulmak zorundayız”dedi.

RANT PROJESİ
AKP’yi eleştiren Özer, “AKP’li yönetim kentin en tehlikeli deprem kuşağı üzerine Merkezi İş Alanı (MİA) adını verdikleri bir bölge kurmak için kolları sıvıyorlar. Bunun yanlış bir çalışma olduğunu bile bile insanları ölebilecekleri bir bölgeye taşıyarak hem gidilen yerden hem de boşalan yerlerden de rant elde etmek istiyorlar. Fay hattı üzerine böylesi bir iş alanı kurmak için gözü dönmüş olmak gerekir. Cazibe merkezi haline getirerek insanlarımızı ölme ve yok olma riski yüksek yerlere taşımak istiyorlar” şeklinde çok ağır bir ithamda bulundu.

18 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR