Bombalı saldırı lanetlendi!

Haberin fotoğrafları için tıklayınız Ankara'da meydana gelen bombalı saldırıyı kınamak için TMMOB, KESK, DİSK, TTB ve bazı siyasi parti destekçiler...

Haberin fotoğrafları için tıklayınız

Ankara'da meydana gelen bombalı saldırıyı kınamak için TMMOB, KESK, DİSK, TTB ve bazı siyasi parti destekçileri Merkez Bankası önünde toplanarak Sabri Yalım Parkı’na kadar yürüdü. Yürüyüş esnasında guruba yönelik yapılan sözlü saldırı sonucu bir arbede yaşandı. Bazı gurup üyeleri Yürüyüş Yolu’ndan yan yola saptı. Yaşanan arbede kısa sürede yatıştırıldı. Güvenliğin sağlanması için yürüyüş yapan gurup etrafında diğer gurup üyeleri halka oluşturdu.

 

“MAĞDURLARIN SESİNİ DUYURMAK İSTEDİK”

Yürüyüş sırasında sık sık sloganlar atıldı. Gurup adına basın açıklamasını KESK Dönem Sözcüsü Ethem Kartal yaptı. Kartal, “Ankara'ya işçinin, kamu çalışanlarının, işsizlerin, yoksulların, mağdurların sesini duyurmak için gitmiştik. Savaşa inat barış demek için gitmiştik. Türkülerimizle, halaylarımızla, pankartlarımızla, sloganlarımızla ve coşkuyla miting alanına yürüyüşümüz başlarken bombaları patlattılar” dedi.

 

“ÜÇ GÜN YASTAYIZ”

Ethem Kartal, “Biz bunu kimlerin yaptığını biliyoruz. Katiller 7 Haziran seçimlerinde kursaklarında kalanlardır. Katiller, 400 vekil alamadıkları için ülkeyi iç savaşa sürükleyenlerdir. Ölen arkadaşlarımızı anmak, faşist katliamı protesto etmek için yarından itibaren üç gün boyunca yastayız. Bütün işçileri, sendikaları, kamu çalışanlarını greve davet ediyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

 

“SORUMLULAR KANDAN BESLENENLERDİR”

Yürüyüşe katılan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, "Ne zaman barış desek bombalar patlıyor. İktidar güvenlik zafiyeti yok diyor. Doğru güvenliğin olmadığı yerde zaten zafiyet de olmaz. Bu işin sorumluları kandan beslenenlerdir. Barış isteyenler hain. Dolarları saklayanlar kahraman ilan ediliyor. Bizler her şeye rağmen barışa inanıyoruz" dedi.

 

“KENDİ İSTİKBALLERİNİ DÜŞÜNÜYORLAR”

Ülkeyi değil kendi istikbalini düşünüyorlar diyen CHP Milletvekili Haydar Akar, “Haziranda istediklerini alamayanlar kendi ve çocuklarının istikbalini düşünmeye başladılar. Onlar ne kadar kandan beslenirlerse beslensinler, bizler el ele vererek gerçek barış ve demokrasiyi getireceğiz” ifadelerine yer verdi. Katillerin belli olduğunu söyleyen HDP Milletvekili Ali Haydar Konca ise “Ölen arkadaşlarımızın yolundan gitmeye devam edeceğiz. Onlar inanıyorum ki bizim bu hüznü yaşamamızı istemezlerdi” dedi.

 

“KATLİAMIN SORUMLUSU SARAY ÇETESİ”

Halkın Komünist Partisi Kocaeli İl Başkanı Barbaros Tantan, “Saray çetesi halktan korkmaktadır. Ondan dolayı ortalığı kan gölüne çevirmektedir. Bütün bu katliamların sorumlusu saray çetesi ve AKP'dir. Onlar halkın huzurunda mutlaka cezalarını çekeceklerdir” şeklinde konuştu. Gerçekleşen saldırın derin devletin işi olduğunu söyleyen CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, "Ankara'da barış isteyenlere karşı derin devletin yaptığı bir saldırıdır. Bütün bunlar artık iktidarın sonunun geldiğini göstermektedir.  İktidar bu şekilde ülkeyi yönetmeye devam edemez" dedi.

 

“OLAYIN KATİLLERİ BELLİ”

ÖDP İl Başkanı Osman Bahçeci, “Bu saldırı hak ve hukuk isteyenlere karşı yapılmıştır. Olayın katilleri bellidir. Katiller sağlık görevlisi yerine tomo ve polis gönderenlerdir” şeklinde konuştu. Yapılan saldırıyı kınayarak konuşmasına başlayan HDP İl Başkanı Mehmet Akgün, "Yapılan bu katliam insanlık tarihine geçecektir. Yaşanan tüm bu olaylara rağmen barış içinde yaşayacağımız günlerin geleceğine inanıyoruz" dedi.

 

“YARALARIMIZ KAPANMIYOR”

Yaşanan saldırılarla acıların katlandığını söyleyen EMEP İl Başkanı Arzu Erkal, “Acımız çok büyük. Tüm bu yaşananları asla unutmayacağız. Şimdi bize teröre karşı birlik içinde olalım diyenler, yaşanan bu olayı protesto etmemize bile izin vermiyorlar. Sürekli canlarımızı kaybediyoruz ve acılarımız katlanıyor. Oysa bizler barış için oradaydık" ifadelerine yer verdi. Muharrem İBRAHİMOĞLU

11 Ekim 2015 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

İzmitli - Bunlarda İnsanlık ve Merhamet yok!…

Hepsi aynı kalıptan çıkmış bunların…Başbakanları bile kalpsiz merhametsiz;Taşeron çalışan başkana bu Teşeron sistemini bitirilmeli diye soru soruyor,Oda gülüyor adamı makaraya alıyor kaç çocuğun var falan,filan…

Çocukları ara diyor gazetecilere bakın telefonuda var diyor…

Adamcağızda 150 tl.’lik telefon demek zorunda kalıyor.Bu başbakan seçimlerde Tüsiad iş adamlarıyla İstanbulda KİBAR HOLDİNG’in sahibinin evinde sakın ha ücretleri daha doğrusu ASGARİ ÜCRETİ’arttırmayın asgari ücretten maaş ücret vermeye devam edin diyor,

Yahu HOLDİNG gibi büyük ölçeklerde ve fabrikalarında ASGARİ ÜCRET’mi olur..Senin demen gereken sizler büyük ölçekli işletmelersiniz HOLDİNLERDE asgari ücret olmaz,KAMUDADA kaldıracağız.

Asgari ücrette KOTA koyacağız Asgari ücret;Esnaf,Küçük işletmeler,Kobiler içindir..

Sizlerden isteğim insanlara REFAH düzeyinde maaş vermenizdir..

Diyeceğine insanları MODERN KÖLELER haline getiren sistemi destekliyor,zaten iktidarları boyunca izledikleri politika bu oldu.

Halkı hep ezdiler.

Yanıtla . 0Beğen 11 Ekim 16:35
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR