Tecavüz davasında şok savunma!

Emlak ofisinde Zeynep S. İsimli kadına tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan Gencay Kayan’ın davası farklı bir boyuta ulaştı. Sanık avukatı Nazmi Küçük...

BÜYÜT

Emlak ofisinde Zeynep S. İsimli kadına tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan Gencay Kayan’ın davası farklı bir boyuta ulaştı. Sanık avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu’nun yaptığı savunmada kot pantolonla ve ayakta tecavüzün teknik olarak mümkün olmayacağını iddia etti.

Geçen yıl 26 Kasım 2010'da sahibi olduğu Kayanlar Emlak'a iş başvurusu için gelen Zeynep S. isimli bayana tecavüz suçlamasıyla tutuklanan ayrıca hakkında 14 ayrı taciz suçlamasıyla da dava açılan Gencay Kayan'ın yargılanmasına dün Kocaeli Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Görülen davaya Gencay Kayan’ın avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu katılırken Gencay Kayan’a tecavüz suçlamasında bulunan mağdure Zeynep S. Duruşmaya katılmadı. Zeynep S. yi duruşmada Av. Serap Bekiroğlu Köse savundu. Görülen duruşmada mahkeme heyeti mahkemeye iletilen raporları okuyup taraf avukatlarına bir diyeceklerinin olup olmadığını sordu. Katılan avukatı Serap Bekiroğlu Köse raporlarla ilgili bir diyeceklerinin olmadığını söyledi.

NAZMİ KÜÇÜKOSMANOĞLU’NDAN MÜTHİŞ İDDİA
Gencay Kayan’ın avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu her fırsatta dile getirdiği 2pantolonla tecavüz olmaz’ iddialarına devam ederek, “tecavüzün gerçekleşmesi için pantolonun çıkarılması, sonra iç çamaşırların çıkarılması gerekiyor. Tecavüzün ayakta gerçekleştirildiği söyleniyor. Bu teknik olarak mümkün değildir. Ayrıca araştırmalarıma göre bu iddialarda bulunan mağdure Zeynep S. ‘nin daha önce bir kişiyle evlendiği, evlendikten sonra bir işyerinde çalışmaya başladığı ve kendisine güvenlik görevlisinin kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu söyleyerek güvenlik görevlisinin işten çıkarılmasına neden olmuştur. Olayın ardından Kadıköy 2. Aile Mahkemesinde 2008/852 dosya numarasıyla eşi tarafından boşanma davası açılmış ve sonucunda taraflar boşanmıştır” dedi.

İDDİA VAR DELİL YOK
Sözlerine şöyle devam eden Küçükosmanoğlu, “Zeynep S.’nin iddialarının doğru olup olmadığını bilemeyiz, çünkü ortada somut bir delil yok. Bu durumdan ötürü ben müvekkilimin önce tahliyesini sonra beraatını talep ediyorum” dedi. Bunun üzerine katılan avukatı Serap Bekiroğlu Köse söz hakkı alarak, “sanığın daha önce de benzer olaylardan dolayı sabıkası bulunmaktadır. Bu nedenle tahliye talebini kabul etmiyoruz” dedi. Mahkeme heyeti aldığı karar ile Adli Tıp Raporlarının beklenmesine, Nazmi Küçükosmanoğlu’nun mahkeme heyetine sunduğu Zeynep S.’nin boşanma davası ile ilgili mahkeme dosyalarının incelenmesine karar vererek davayı 6 Temmuz 2011 tarihine erteledi.

12 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR