WIN Automation Fuarı kazandırmaya devam ediyor

WIN Automation Fuarı, sanayinin çarklarını döndürmeye devam ediyor. 2023 yılında hedeflenen 500 milyar dolarlık ihracattan, 100 milyar dolar pay alaca...

BÜYÜT

WIN Automation Fuarı, sanayinin çarklarını döndürmeye devam ediyor. 2023 yılında hedeflenen 500 milyar dolarlık ihracattan, 100 milyar dolar pay alacak olan makine sektörü WIN Automation’da buluşuyor

Türkiye ve Avrasya Bölgesi'nin imalat endüstrisinin en önemli ve 1 numaralı fuarı olarak anılan WIN (World of Industry), 20. yılında 4 önemli sektörün endüstriyel bazda sergileyeceği ürün ve hizmetleri profesyonel ziyaretçilere sunmaya devam ediyor.

AÇILIŞI BAKAN ERGÜN YAPACAK
21-24 Mart 2013 tarihleri arasında Hannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenecek olan WIN Automation Fuarı, “Endüstriyel Otomasyon”, “Elektrik - Elektronik”, “Hidrolik & Pnömatik” ve “İç Lojistik” sektörlerini İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşturacak. Fuarın 20.yılının şerefine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Nihat Ergün açılışı gerçekleştirecek.

83 KURULUŞ DESTEKLİYOR
Sanayinin nabzını tutan WIN Fuarları, başta Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TOBB, OAİB, KOSGEB ve VDMA olmak üzere 30’u yabancı ve 83 kuruluş tarafından desteklenmektedir. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile Avrasya, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden önemli sayıda alım heyetleri fuarı ziyaret edecektir. Profesyonel B2B görüşmeleri İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenecektir.

DÜNYANIN ÖNDE GİDEN FİRMALARI
Aralarında Siemens, Bosch Rexroth, Schneider, Mitsubishi gibi bir çok lider yerli ve yabancı firmalar, 10 salonda toplam 30 bin net m2’nin üzerinde kapalı alanda ürünlerini ziyaretçilere sunacak. 22 ülkeden katılımcı firmalar ise Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çin, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Güney Kore, Hindistan, Hollanda, Japonya, İspanya, İsviçre, İtalya ve Portekiz, Polonya, Romanya, Tayvan, Ürdün ve Yunanistan’dan gelecektir. Japonya, Güney Kore, İtalya ve Almanya ise ülke pavilyonlarıyla fuarda yer alacak.

“BÜYÜK BİR BAŞARI”
WIN Fuarları, bu yıl İSDER (İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği) ile olan işbirliği ile üyelerin sergileyeceği forkliftler olmak üzere, bir çok farklı ürün kategorisi Materials Handling fuarında ziyaretçilerle buluşacak. Hannover Messe Bileşim A.Ş. Genel Müdürü Alexander Kühnel, ISDER ile sözleşmenin başarılı bir proje olacağını inandığını ve WIN Automation’ın 20. yılını kutladığından duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi; “Bu sene WIN Automation fuarı 20.yılını kutluyor olması bizim için büyük bir başarıdır.

“YÜKSELEN BİR GRAFİK ÇİZİYOR”
WIN Fuarları her geçen yıl yükselen bir grafik çiziyor. Yıllardır imalat endüstrisinin lokomotifi olan WIN Fuarları ziyaretçileri ve katılımcıları memnun etmeyi başarıyor. Bu yıl uzun süreli iş birliği için ilk adımlarını attığımız istifleme ve depolama sektörünü daha da geniş kapsama şansına sahip olacağız. İmalat sanayinin tamamlayıcısı olan istifleme ve depolama sektörünü kapsayan Materials Handling Fuarı’nın 2012 yılında WIN Automation Fazı’na taşınmasıyla kazanmış olduğu ivmeyi 2013 yılında İSDER ile imzaladığımız işbirliği anlaşması ile pekiştireceğiz. 2013 yılında, Materials Handling Fuarı ile ilgili katılım taleplerinin ancak belirli bir kısmına cevap verebildik. Sektörün taleplerine cevap verebilmek için ekibimizle şimdiden 2014 yılı üzerinde çalışmaları yoğunlaştırdık.”

“ÖNEMLİ BİR KONUMA YÜKSELDİ”
ISDER Genel Sekreteri Faruk Aksoy WIN Fuarlarıyla uzun süreli bir işbirliğine imza attıklarını belirterek, “ Bünyesinde ana üretici firmaları ve genel distribütörleri tek çatı altında toplayarak büyük güçlü bir sinerji oluşturan ISDER, istif makineleri sektöründe önemli bir konuma kısa süre içerisinde yükseldi. ISDER olarak WIN Fuarları’na uzun süreli destek kararı aldık. Üyelerimiz için önümüzdeki yıllarda daha büyük m2’ler ile katılımımız devam edecektir” dedi.

RAKAMSAL VERİLER
Sanayi Bakanlığı verilerine göre, makine imalat sanayi bütün dünyada olduğu gibi ülkemizin sanayileşmesinin de itici gücü olması ve gelecekte de ülkemizin gelişiminin temel taşı olduğu belirtilmektedir. 2023 yılında hedeflenen 500 milyar dolarlık ihracattan makine sektörünün 100 milyar dolar pay alacağı, Türk makine sanayisinin 1990 yılından bu yana yaklaşık % 20 oranında yıllık büyüme oranı gösterdiği açıklanmıştır. Bunun yanı sıra, Türkiye, iş makineleri sektöründe Avrupa’nın en büyük dördüncü, dünyanın ise on birinci iş makineleri pazarı olarak yerini almaktadır. Son 8 yılda Çin’den ve Hindistan’dan sonra en hızlı büyüme oranına sahip ülke olan Türkiye iş makineleri pazarı, 600 Firma, 100 imalatçı firma, 220 yan sanayi firması ile faaliyet göstermektedir. Tüm sektörde çalışan kişi sayısı 14.000, sadece imalat sanayisinde çalışan 7.500 kişi olarak bilinmektedir.

18 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR