Salih Çakır aday çıkıyor

AKP’de yaşanacak olan ilçe kongreleri öncesinde başkan adayları kulis çalışmalarını hızlandırdı. Özellikle İzmit İlçe’de büyük bir yarış beklenirken,...

BÜYÜT

AKP’de yaşanacak olan ilçe kongreleri öncesinde başkan adayları kulis çalışmalarını hızlandırdı. Özellikle İzmit İlçe’de büyük bir yarış beklenirken, mevcut Başkan Ali Korkmaz’ın karşısına ilçe başkan adayı olarak Salih Çakır çıkmaya hazırlanıyor.

12 Haziran genel seçimlerinden başarıyla çıkan AKP İzmit İlçe’de yaklaşan kongre öncesinde hareketlilik başladı. Mevcut İlçe Başkanı Ali Korkmaz’ın başkan adayı olarak çıkmasına kesin gözle bakılırken, karşısına Salih Çakır’ın çıkması bekleniyor. AKP’nin kuruluşundan bu yana parti içerisinde görev alan Çakır, son olarak AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal’ın başkan vekili olarak görev yapıyordu. Arsal’ın milletvekili aday adaylığı için istifa etmesi sonrasında Ali Korkmaz’a verilen başkanlık sonrasında yönetim kurulunda görev almadı.

ÇAKIR ADAY ÇIKIYOR
Yaklaşan 12 Haziran genel seçimleri öncesinde AKP İzmit İlçe’de yaşanması beklenen bütün tartışmalar seçim sonrasına bırakıldı. Bu arada mahalle başkanlarında yapılan değişiklikler ise dikkat çekmeye başladı. Bu yaşanan gelişmelerin ışığında AKP İzmit İlçe Teşkilatı kongreye gidiyor. Bu kongre sürecinde ilçe başkan adaylarının sayılarının fazla olması bekleniyor. Şuanda istişarelerini yapan Salih Çakır öne çıkan isim olarak gösteriliyor.

KİMSENİN ADAMI DEĞİLİZ
İlçe başkan adaylığıyla ilgili olarak Salih Çakır “Doğrudur… Bu yönde bir çalışmamız var. Teşkilat tabanından gelen baskılar sonrasında istişare yapmaya başladık. Her şeyin hayırlısı… Kamuoyunda çıkan bazı haberler ise adeta bizi ve destek verenleri taşlamak niteliğindedir. Nedim Arsal’ın adamı olarak gösteriliyoruz. Arsal, benim dostumdur. Benim gibi bir çok dostu vardır. O dönemde birlikte siyaset yaptık. Kendisinin ve benim siyasete bakış açımız farklıdır. Bizler ve bize destek verenler Nedim Arsal’ın adamı değildir. Bizler AKP’nin adamıyız. Birilerinin yanında bizleri tutmaya çalışanlar çıkar peşinde koşmak istemektedirler” dedi.

EKONOMİK GÜCÜM YERİNDE
AKP’nin her kademesinde görev yaptığını belirten Çakır “Bekirdere Mahalle başkanı olarak başladığım siyasette AKP’nin her kademesinde görev yaptım. Başkanlar değişebilir önemli olan AKP’nin başarılı olmasıdır. Siyasi büyüklerimizin izin vermeleri durumunda her yerde kendimizi ifade ederiz. Bizim çok güçlü bir genel başkanımız var. Bu durumda bizlerinde sistemli bir şekilde çalışmamız gerekiyor. İşimden ayrılacağım noktasında çıkan yazılar gerçeği yansıtmıyor. İşimi bırakacağım doğrudur. Ama kongre yapıldıktan sonra istifa edeceğim. Çünkü oldukça yoğun bir çalışma temposu içerisine gireceğiz. Ekonomik açıdan sıkıntı çekmiyoruz. Kişisel olarak 7 bin TL aylık gelirim var. Siyasi çalışmayı en iyi şekilde yapacağız bundan kimsenin şüphesi olmasın” açıklamasında bulundu.

20 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR