Çamlıtıtepe’deki orman sorunu için adım adıldı

Orman Bakanlığı’nın açtığı dava sonucu Çamlıtepe birçok kişinin evlerini kaybetmekle karşı kaşıya kaldıkları sorunu çözmek için Körfez Belediye Başkan...

BÜYÜT

Orman Bakanlığı’nın açtığı dava sonucu Çamlıtepe birçok kişinin evlerini kaybetmekle karşı kaşıya kaldıkları sorunu çözmek için Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan yoğun mesai harcıyor.


Çamlıtepe mahallesinde Orman Bakanlığı’nın yeni çıkardığı Özel Orman Arazisi statüsünde bulunduğunu ve kendilerine tebligat yapılarak arazilerden işgalci oldukları için çıkmaları istenilen vatandaşların mağduriyetini ortadan kaldırmak ve sorunu çözüme kavuşturmak için Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan mahalle sakinleri ile Nisan ayında bir araya gelmişti.

ADAPAZARI’NA GİTTİLER
Toplantıda otuz beş yıldır süre gelen bu sorunu birlikte çözelim diyen Başkan Pehlivan, vatandaşlara bir de avukat tahsis etmişti. Konu ile ilgili Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, başkan yardımcısı Selattin Kabadayıoğlu, İmar Şehircilik Müdürü Yüksel Özdemir, Yapı Kontrol Müdürü Ömer Sayar, Avukat Osman Badem, mahalle Muhtarı Yahya Demirbağ ve konunun mağdurları ile birlikte Adapazarı bölge müdürlüğüne gitti.

35 YILLI SORUN ÇÖZÜLECEK
Heyet, Adapazarı Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz ve Orman Mühendisler Odası Sakarya Şubesi Başkanı, Kadastro Mülkiyetleri Şube Müdürü Ahmet Akbulut ile görüştü. Görüşmede süreci anlatan Başkan Pehlivan “1958 yılında Yarımca kadastro çalışmasında bu 89 parsel mera olarak işlemiş.1977 yılında belediye bu alanları mülke dönüştürmüş. Aynı yıllarda 1. nolu orman kadastrosu bu yerleri özel orman statüsü olarak kayıtlarına işlemiş. Konunun yaklaşık 35 yıllık bir süreci var. Sizler bu konuda masum ve haklıdır." diye konuştu.

“MAĞDURİYET GİDERİLECEK”
Dosyaları ve mahkeme kararlarını alan Adapazarı Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz “Yıkmak değil, yapma taraftarıyız” dedi. Türkyılmaz bu konudaki mağduriyetin giderilmesi, konunun çözülmesi için Başkan Yunus Pehlivan ile birlikte hareket edeceklerini söyledi. Bölge halkı, konunun çözümü için büyük bir çaba sarf eden Başkan Pehlivan’a kendilerini de işin içine dahil ederek konuyu yetkililere taşıdıkları için çok mutlu olduklarını belirterek teşekkür ettiler.

05 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR