Tarihi evler restore edildi

Gölcük’ümüzün Tarihi Koridor başlangıcı konumundaki “ Yalı Evleri Restorasyonu” projesiyle bölgenin tarihsel dokusunu yeniden yaşatmayı hedefleyen ve...

Gölcük’ümüzün Tarihi Koridor başlangıcı konumundaki “ Yalı Evleri Restorasyonu” projesiyle bölgenin tarihsel dokusunu yeniden yaşatmayı hedefleyen ve hızla yürüyen çalışmalarını Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş de yakın bir hassasiyetle takip ediyor.

 

ASLINA SADIK KALINACAK

Tarihsel  bir geçmişi olan “Yalı Evleri”  röleve ve restorasyon çalışması kapsamında bölgedeki  iki  eski tarihi ev aslına sadık kalınarak, yerinde yapımı tamamlanarak bitirildi.

 

Konu hakkında açıklamada bulunan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, söz verdik yaptık ve yapmaya devam edeceğiz diyerek, Değirmendere Yalı Evleri Projemize büyük bir hızla devam ediyoruz. Çok şükür ki bunun sonucunda bizleri heyecanlandıran projelerimiz de bir bir gün ışığına çıkıyor. İşte bu anlamda çok önem verdiğimiz Yalı Evleri Projemizin içinde yer alan 2 eski tarihi evin aslına sadık kalınarak yerinde yapımını tamamladık.

 

Bu projeye bölge halkımız da gerçekten çok önem veriyor. Yıllar öncesi var olan, zamanla adeta yok olmaya yüz tutmuş bu tarihi eserlerimizi günümüze taşıyarak tekrar ortaya çıkmaları adına büyük bir iradenin arkasında durarak, hedeflerimize varıp, bölgemizde ve tüm çevremizde yaşayan halkımızın beklentilerine cevap vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Diğer taraftan çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor, ifadelerini kullandı.

26 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR