Destici: Yerel medya desteklenmeli

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, yerel medya mensuplarını Ankara’da ağırladı. Anadolu’nun çeşitli illerinden gelen basın men...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, yerel medya mensuplarını Ankara’da ağırladı. Anadolu’nun çeşitli illerinden gelen basın mensuplarıyla İçkale otel’de buluşan Destici yerel gazetecilerin ulusal gazetecilere oranda daha özgür ve bağımsız olduklarını fakat yeterince destek görmediklerini söyledi.

 

ÜÇÜNCÜ HAVAALANI

Kocaeli hakkında da değerlendirmelerde bulunan Destici, Kocaeli'nin Türkiye’nin sanayinin merkezi olduğu halde bir türlü hak ettiği değeri bulamadığını söyledi. Kocaeli'nin ülkenin ekonomisine büyük katkı sunduğunu belirten Destici, 3. havalimanının Kocaeli ile İstanbul arasına yapılması gerektiğini ifade etti.

 

İSTANBUL’UN ARKA BAHÇESİ

İstanbul'da zaten hava alanı var olduğunu kaydeden Genel Başkan Mustafa Destici, “3. havalimanı Kocaeli-İstanbul arasına yapılması halinde gelişme batıya ve doğuya doğru eşit şekilde olabilirdi. Kocaeli sürekli İstanbul'un gölgesinde bırakıldı. Kocaeli işçiler açısından önemli bir şehir. Bu kent bir işçi şehridir” dedi.

 

BURUK İŞÇİ ŞEHRİ

Kocaeli’nin bir Türkiye mozaiği olduğunun altını çizen Destici, “Anadolu'nun pek çok ilinden gelen insanlar burada yaşıyor. Üreten bir şehir olmalarına rağmen işçiler açısından mutlu bir şehir olamadı. Ülke ekonomisinin gelişimine katkı sağlayan işçiler haklarını alamadıkları gibi açlık sınırının altında bir ücretle geçinmeye mahkum ediliyor. Bu anlamda Kocaeli mutlu değil, buruk bir işçi şehri olmuştur” diye konuştu.

 

RAYLI SİSTEM OLMALIYDI

Kocaeli ile ilgili olarak bilgi sahibi olduğu gözlenen Başkan Destici, kentin en önemli probleminin raylı ulaşım olduğunu, raylı sisteme şimdiye dek geçilmesi gerektiğini söyledi. raylı sistemin Kocaeli’nin geç kaldığını kaydeden Destici, şöyle konuştu: “Bugüne kadar yapılabilir imkanların olmasına rağmen çalışmanın olmaması anlaşılır gibi değil” açıklamasında bulundu.

 

“YEREL BASIN DAHA BAĞIMSIZ”

Yerel medya organlarının sadece basın ilan kurumundan alınan ilanlarla ayakta kalmaya çalıştıklarını dile getiren Destici, “Türkiye’de yerel basın daha fazla desteklenmeli” dedi. Yerel basının ulusal medyaya oranla daha bağımsız olduğunu söyleyen Destici, “Yerel basın çok önemli. Çünkü yerel basın mensupları sürekli halkın içinde ve haberin merkezindedir. Yerel basın ancak basın ilan kurumundan alınan ilanlarla ayakta durmaya çalışıyor”

09 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR