Kayalı rahat kazandı

        CHP’de ilçe başkanı Mehmet Miroğlu'nun, 30 Mart seçimlerinin ardından istifa etmesi sonrasında yeni başkan dün gerçekleşen genel kurul ile bel...

 

 

 

 

CHP’de ilçe başkanı Mehmet Miroğlu'nun, 30 Mart seçimlerinin ardından istifa etmesi sonrasında yeni başkan dün gerçekleşen genel kurul ile belirlendi. Eski İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Kaçar ile eski belediye meclis üyesi Tuğman Kayalı’nın aday olduğu kongreye partililer beklenen ilgiyi göstermedi. Kullanılan oyların 61’ini alan Tuğman Kayalı CHP Körfez İlçe Örgütü’nün yeni başkanı seçildi. Mehmet Kaçar ise 50 oyda kaldı.

 

PROTOKOL İLGİSİ

Tütünçiftlik Kültür Merkezi'nde yapılan ve 213 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongreyi takip edenler arasında milletvekilleri Haydar Akar, Mehmet Hilal Kaplan ile Hurşit Güneş, Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, il başkanı Yalçın Kuşkan, İl Kadın Kolları Başkanı Nurhan Atalay, Cüneyd Özkürkçügil, Prof. Dr. Reşat Başar, Keramettin Gençtürk, Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Hüseyin Yılmaz ve partililer yer aldı. Kongrede divan başkanlığına Cevdet Şahin, katip üyeliklere ise Mustafa Asım Taflıoğlu ile Oğuz Akdoğan seçildi.

 

SİSTEM SORGULANMALI

Kongrede ilk olarak konuşan eski il başkanlarından Cevdet Barış, yerel seçimlerdeki başarısızlığın nedenini doğru bir şekilde bulabilmek için sistemin sorgulanması gerektiğini söyledi. Barış, hükümetin en iyi kullandığı silahın din olduğunu, buna karşı stratejiler geliştirilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

 

SORUMLU DELEGELER

Barış’ın ardından konuşan başkan adaylarından Tuğman Kayalı, CHP’nin tarih 90 yıldır sosyal demokrasiyi savunduğunu söyledi. Gezi direnişinde ölenleri anan Kayalı, “CHP’nun gençlerin bu direnişe desteği sürecektir. Delegeler, partinin sahibidir. Delegeler sahip çıkarsa, parti başarılı olabilir. O yüzden başarısızlık başkanlarda değil, delegelerdedir” dedi.

 

CHP KÖRFEZ'İ KİMSENİN YAN BAHÇESİ YAPMAYACAĞIM

Daha sonra söz alan diğer aday Mehmet Kaçar ise, CHP olarak çok kötü bir dönemden geçtiklerini dile getirdi. Hataların sorgulanması gerektiğini vurgulayan Kaçar, “Kongrede kazanan kim olursa olsun buradan kol kola çıkacağız. Kazanan CHP olacak” ifadelerini kullandı. İlçe örgütünü kimsenin yan bahçesi yapmayacağını vurgulayan Kaçar, “Fakat tüzüğümüzün dışına ise kesinlikle çıkılmayacak” dedi.

 

KUŞKAN’DAN TEŞEKKÜR

Kongrede son olarak kürsüye çıkan isim il başkanı Yalçın Kuşkan oldu. Teşekkür etmek için söz aldığını ifade eden Başkan Kuşkan, “Mehmet Miroğlu ve ilçe yöneticilerine, başarı olamasalar da gayretleri için teşekkür etti. Milletvekillerimiz de buradalar, ilgileri sevindiricidir. 7 ilçede değerlendirme toplantılarını yaptık. Gebze'deki toplantının ardından il değerlendirme toplantısı yapılacağını söyledi.

 

 

 

TUĞMAN KAYALI’NIN LİSTESİ

Ozan Aksu

Hamza Sucu

Gülseren Solmaz Altınal

Sabriye Figen Ergün

Nermin Aydın

Veli Salış

Fadime Uslu

Erdal Erbaş

Engin Cömerti

Baki Tunç

Zehra Türkmen

Cihat Avcı

Kenan Özgen

Kenan yüce

Erkan Ellidörtoğlu

Serdar Aksu

 

 

MEHMET KAÇAR’IN LİSTESİ

Cengiz Akyıldız

Aliye altınok

Cemal Aydın

Çağatay Bakan

Mehmet Ali Boztaş

Nesibe Çetin

Nesrin Demirtaş

Hüseyin Demirtaş

Gökçe Erdem

Mevlüt Günhan

Muharrem İşgen

Necmettin Kahraman

Oktay Moğol

Yelda Pişkin

Asım Taflıoğlu

Ahmet Yılmaz

01 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR