Ayyıldız: Masaya oturan sendikalar kapsam dışına çıkmamalı

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikası Konfederasyonu (BASK) Kocaeli İl temsilcisi Sami Ayyıldız bir basın açıklaması yaparak bugün itibariyle başlayaca...

BÜYÜT

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikası Konfederasyonu (BASK) Kocaeli İl temsilcisi Sami Ayyıldız bir basın açıklaması yaparak bugün itibariyle başlayacak 2016-2017 yılları toplu sözleşme görüşmeleri için görüşlerini açıklayan konfederasyonların görüşmeler başlamadan ipe un sermeye başladıklarını, masada başarısız olmak için her şeyi yaptıklarını söyledi.

 

“TALEPLER MESAJ MAHİYETİNDE”

Toplu sözleşme masasına oturacak üç konfederasyonun ne yapmak istediklerini anlamakta zorlandıklarını belirten Sami Ayyıldız, “Toplu sözleşme masasına oturacak üç konfederasyonun kamuoyuna açıkladıkları talepleri, toplu sözleşme taleplerinden çok boş tribünlere mesaj mahiyetindedir. Ne bağcıyı dövmek, ne de üzüm yemek istiyorlar” dedi.


“GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRMELİLER”

20 gün sürecek görüşmelerde toplu sözleşme konularının 4688 sayılı Kanunun 28’inci maddesi ile belirlendiğini hatırlatan Ayyıldız, “İktidar yanlısı sendikalar iktidarı zora sokmamak için muhalefet partilerinin yandaşı sendikalar da hükümetten bir şey almayalım, iktidar partisine kızgınlık artsın yaklaşımı içinde olmaktan vaz geçerek güçlerini birleştirmelidir” çağrısını yaptı.  

 

“PAZARLIKLARDAN DERS ALINMALI”

Toplu sözleşme konularının 17 kalem olarak belirlendiğini de ekleyen Sami Ayyıldız, “Geçmiş yıllarda olduğu gibi, kapsam dışı ve yılın her günü konuşulabilecek konularla masaya oturulması halinde, toplu görüşmeler başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Masaya oturan sendikalar, geçmiş pazarlıklardan ders alarak kapsam dışına çıkmamalıdır” dedi.

02 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR