Kocaelili pazarcılara müjde!

Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkanı Ali Karaca, Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim ve pazarcı esnafı Bak...

Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkanı Ali Karaca, Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim ve pazarcı esnafı Bakan Fikri Işık’ı ziyaret etti. Esnafla bakanlık binasında öğle yemeği yiyen Bakan Işık, siyasi çalışmalarında pazarcılara özel önem verdiğini anlattı. Ziyarette AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün de hazır bulundu.

 

“İŞİNİZ ÇOK ZOR”

Pazarcılığın çok önemli olduğunu dile getiren Işık, şöyle konuştu: “Kışın yağmurunda çamurunda, soğuğunda; yazın sıcağında, insanlara hizmet vermek için çalışıyorsunuz. En taze sebze meyveyi en uygun fiyatla ulaştırmak için elinizden geleni yapıyorsunuz. 30 yıldır aynı tezgahı açanlarınız var. Zor bir iş ve pazarcıların kazandığı ekmeğin helal olduğunu iyi biliyorum.”

 

“HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

Kocaeli’deki pazarcı esnafıyla sürekli görüştüklerini aktaran Işık, “Sorunlarınızı biliyoruz ve çözüyoruz” diyerek, Perşembe ve Cumartesi pazarlarının kalıcı adresine alınacağını bildirdi. Işık, sözlerine şöyle devam etti: “Perşembe ve Cumartesi pazarlarının kalıcı yerlere kavuşturulması çağdaş şartlarda hizmet verebilmeniz için bir alt yapı gerekiyordu. Daha önceden sizlere iletmiştik, birlikte mutabakat sağladık, ilgili belediyelerle gerekli çalışmaları yaptık ve Doğu Kışla’daki bölgeye hem Cumartesi hem Perşembe pazarımızı alalım, esnafımızın burada güzel bir yeri olsun dedik. Dört taraftan rahat ulaşılsın, rahat ticaretinizi yapın dedik. Arkadaşlar bunu özellikle ifade ettim geçen hafta burada Valimiz, milletvekillerimiz, il başkanımız ve belediye başkanlarımızla önemli toplantı yaptık. Doğu Kışla’nın Büyükşehir Belediyesi’ne devrini konuştuk. Yakında sonuçlanacak sonra projeyi hazırlayıp hayata geçireceğiz ve sorununuzu kalıcı olarak çözeceğiz.” Bakan Işık, sözlerinin sonunda kentte kapalı pazar alanlarının daha da yaygınlaştırılacağını vurguladı.

30 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR