… Ünlü, adaylığını açıkladı

MHP’nin mayıs ayı içerisinde yapılacak olan il başkanlığı kongresi öncesinde İzmit İlçe eski Başkanı Aydın Ünlü adeta gövde gösterisi yaparak başkan a...

BÜYÜT

MHP’nin mayıs ayı içerisinde yapılacak olan il başkanlığı kongresi öncesinde İzmit İlçe eski Başkanı Aydın Ünlü adeta gövde gösterisi yaparak başkan adaylığını açıkladı.

MHP İzmit İlçe teşkilat binası önünde destekçileriyle bir araya gelen Aydın Ünlü, buradan İl Başkanlığına yürüdüler. Burada yapılan basın açıklamasına ilçe başkanları da katıldı. Zekeriya Bayrakdar (Kandıra), Metin Uzunoğlu (Dilovası), Erkan Azeri (Darıca), Nusret Acur (Gebze), Emin Şimşek (Derince), Taner Karagül (Kartepe), Orhan Kılınçsoy (Karamürsel) ilçe başkanları katılırken, rahatsızlığı dolaysıyla İzmit İlçe Başkanı Kaan Dilmen açıklamada yer alamadı.

AÇILIŞ KONUŞMASI ÇAKIRDAN
Parti binasında açılış konuşmasında İl Başkan Yardımcısı Selim Çakır yaptı. Çakır, “Amacımız ve hedefimiz birdir. Önümüzdeki günlerde bir yarış yaşanacaktır. Fikret Yalçınöz, il başkanlığı için adaylığını açıklamıştı. Şimdi Aydın Ünlü adaylığını açıklıyor. Bu yarış herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

SİYASET UZUN SOLUKLU

İl Başkan adaylığını açıklayan Aydın Ünlü de, “Her zaman MHP’nin teşkilatın içerisinde oldum. Bana verilen her görevi en iyi şekilde yerine getirdim. Siyaset uzun soluklu bir yarıştır. Bununla birlikte siyaset oturarak yapılamaz. Uzun yıllar parti büyüklerimle birlikte siyaset yaptım. Siyaset sonuç alma sanatıdır. Siyaset insanları inandırmaktır. Bu şekilde başarı elde edilebilir” dedi.

GÜÇLÜ BİR İL BAŞKANLIĞI

Başkan Ünlü, “Aldığımız oy bellidir. Her zaman sokakta siyaset yaptık. 25 bin oy bu sayede gelmiştir. Başarılı bir ilçe yönetimi olduk. Ben sizlere güvenerek AKP ile mücadele ediyorum. Projelerimizle göreve geliyoruz. MHP’de hep birin hesabı yapıldı. Yarın herkes 4-5 hesabını yapacak. Teşkilatın bu gücü vardır. Milletvekilliğini düşünmeyen il başkanıyım. Farklı bir yargı yapmak istemiyorum. Bugün Kocaeli’nin güçlü bir il başkanlığına ihtiyacı vardır. Güçlü bir il başkanlığı ile 4-5 belediye, 4-5 milletvekilliği alabiliriz. Kimseyi kaybetme lüksümüz yoktur. 2014 zor bir süreç olacaktır. MHP’nin var olmasıyla alakalı süreçtir. Herkes birlik ve beraberlik içerisinde siyaset yapmalıdır. Herkes buraya bakarak siyaset yapmaktadır. Bu ekibin gelmesinin amacı hedefimizin olmasıdır” dedi.

HEDEF BÜYÜTMELİYİZ

Ünlü, “Teşkilat içerisinde kimse dedikodu ve fitne yapmaya fırsat bulamayacak. Sadece çalışma olacaktır. Her partili milletvekili, belediye başkan adayı olarak çalışacaktır. Bu sayede başarı gelecektir. Hedefimiz 4 belediye başkanlığını kazanmalıyız. Sizler ne düşünüyorsanız, ben de aynısını düşünüyorum. Bizler inanıyoruz ve başaracağız. Bizlere sahip çıkın. Ülkücü harekete sahip çıkın” açıklamasında bulundu.

MAKAMLAR KİMSEYE KALMAZ
Bir davet üzerine burada olduğunu söyleyen MYK Üyesi Cumali Durmuş ise “Üzerinde emeğim olan bir kardeşimin il başkanlığına aday olmasından dolayı buraya geldim. Adaylık açıklamasına davet edildim. Aday gösterildiğimde bütün adaylık açıklamalarına katılırım. Benim için Aydın Ünlü’nün farklı bir yeri vardır. Tecrübelerimi herkes ile paylaşırım. Bu hareket mensuplarının dünya nimetleriyle hiç işi olmamıştır. Makamlar gelip geçicidir. Kimseye kalmaz. Makamlardan insanlara maraba gibi bakılmayacak bir yönetim gereklidir. İyi bir çalışma sonrasında İzmit İlçe’de önemli başarı elde edilmiştir. Ülkemiz zor şartlarda. Ustalık dönemi demesine karşın şımaran bir başbakan var” dedi.

OYUM AYDIN ÜNLÜ’NÜN

MHP mutlaka iktidar olmalıdır diyen Durmuş, “Ben Cumali Durmuş olarak bir tane oyum var. Lütfetmişler il delegesi yazmışlar. Uzun yıllar benimle birlikte sokakta siyaset yapan, her zaman MHP için çalışan Aydın Ünlü’ye vereceğim. Siyasette vefa vardır. Siyasetten bir beklentim yok. Millete hizmet etmeye devam edeceğim. Genç ilçe başkanlarımız var. 2015 yılında iktidar partisinin teşkilat başkanları olarak görmek istiyorum. Bunların hepsi samimi arkadaşlardır. Başaracağına inanıyorum. Hatırımı olan herkesin Aydın’a oy vermesini istiyorum. Tekrar aslımıza dönmeliyiz. Ülkücü ülkücünün kardeşidir. Siyaset menfaat aracı değildir. Adam gibi teşkilat istiyorum. Bu kapıyı da her gün açık bırakılacak. Makam kapısı kilitlenmez. Benim kamımın kapısı her zaman açıktır. Bu makamlar milletin makamlarıdır. Saygılı ve seviyeli yarış yapılmalıdır. Bel altı siyaset asla izin verilmemelidir” açıklamasında bulundu.

07 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR