Güneş: Bunlar son çırpınışlardır

Güneş, yaptığı yazılı açıklamada, şu görüşlere yer verdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, AK Parti iktidarının toplumsal, siyasal ve ekonomi...

BÜYÜT

Güneş, yaptığı yazılı açıklamada, şu görüşlere yer verdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, AK Parti iktidarının toplumsal, siyasal ve ekonomik sorunları derinleştirdiğini, bu sorunlara çözüm üretemediğini ileri sürdü.

Güneş, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti'nin Türkiye'deki toplumsal ve sınıfsal ayrışmayı derinleştirdiğini iddia ederek, ülke kurumlarına olan güveni ortadan kaldırdığını, bunun da ülkede iç huzuru yok ettiğini savundu.

AK Parti'nin ülkenin çivisini çıkardığını, buna rağmen kendilerini tek bir çivi çakmamakla suçladığını dile getiren Güneş, ''Biz bu ülkeyi, Cumhuriyet'i ve onun bütün kurumlarını inşa eden bir gelenekten geliyoruz. Bizim çaktığımız çivi öyle AKP'nin yeni badanalanmış duvar açmasına benzemez'' ifadelerini kullandı.

Güneş, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
''AKP ülke barışını ve huzurunu yok etmektedir. Toplumsal, siyasal, ekonomik sorunları derinleştiren AKP, bu sorunlara hiçbir çözüm üretememiştir. Aksine işçilerin, emekçilerin ve çalışanların hakkı gasp edilmiştir. Yoksulluk ve yolsuzluk tavan yapmıştır. İşsizlik ülke tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştır. Aynı biçimde Kürt sorunu sürekli oyalama taktikleriyle ötelenmiş ve insanların barış umutları sömürülmüştür.

Alevilerin hiçbir talebi karşılanmamıştır. Türban AKP'nin istismarından çıkamamıştır. Kısaca AKP, Türkiye'deki toplumsal ve sınıfsal ayrışmayı derinleştirmiştir.

AKP ülke kurumlarına olan güveni ortadan kaldırmıştır. Bütün bu olumsuzluklar ülkenin iç huzurunu yok etmektedir. Ülkenin huzuru için AKP'nin huzurunun bozulması ve onun iktidardan halkın iradesiyle indirilmesi gerekmektedir. Halk kendi iktidarını kendi partisiyle kuracaktır. Kimse umutsuzluğa ve korkuya kapılmasın. Bunlar son çırpınışlardır.''

15 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR