Bülent EKİNCİ ile ayın panoraması

    Kimler aramızdan ayrıldı. Nelere güldük… Hepsi ve daha fazlasını Kocaeli Panorama da bulabilirsiniz. Ocak ayı siyasetin gündeme hakim olduğu bir a...

 

 

Kimler aramızdan ayrıldı. Nelere güldük…

Hepsi ve daha fazlasını Kocaeli Panorama da bulabilirsiniz.

Ocak ayı siyasetin gündeme hakim olduğu bir aydı.

2014 yılının ilk ayında siyaset ve siyasetçiler oldukça hareketliydi. Ocak ayı siyasetinde, kuşkusuz en revaçta olan parti Ak Partiydi. Yüreği ağzında atan Ak Parti aday adayları genel merkezden gelecek adaylık listesine kilitlenmişti.

 

***

İzmitliler önemli bir müjde aldı.
Evet, tramvaydan bahsediyorum.  Aslında sansasyonel bir müjdeydi bu…

Rayı olmadan tramvay getirilmişti. Tıpkı rayı olmadan getirilen SEKARAY gibi… Gerçi başkan Nevzat Doğan, söz verdi. 1 yıl sonra tramvaya binebileceğiz.

Komik şakalara ve esperilere sahne olan tramvay meselesi, ulusal hatta uluslar arası gazetelerde bile haber olmayı başardı.

Birde tekerleme icada edildi.

“Tramvay var, rayı yok” diye.

Hemen böyle tekerleme olur mu demeyin, yazıya bakmadan hızlıca tekrarlayın bakalım…

 

***

Üzüldüğümüz haberlere de tanık olduk. Ölümle sonuçlanan trafik kazaları, iş kazaları yaşandı.

Ocak ayı çok çabuk geçti. Ocak ayı bizi hem güldürdü hem ağlattı, hem üzdü hem de sevindirdi.

Gelin yakın geçmişte bir nostalji yapalım ve 2014 Ocak ayını şöyle bir hatırlayalım.

+++++

 Artık İstanbul’a uçabiliyoruz

Ocak ayında aldığımız mutlu haberlerden biride deniz uçağıyla İstanbul’a gidip gelebilme lüksünün sağlanması oldu. Biraz maliyetli bir seyahat, bakalım uzun ömürlü olacak mı?

ucak--001.jpg

 

++++

Emniyet müdürü değişti

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü görevini 2012 yılından beri yürüten Hulisi Çelik, merkeze alındı. Yerine polis müfettişi Levent Yarımel atandı. Ocak ayı içerisinde emniyet ile ilgi en önemli haber kuşkusuz emniyet müdürünün değişmesi oldu.

emniyet--001.jpg

++++

Ve indirimli ekmek müjdesi

Ocak ayı içerisinde, ilimizde ilk kez uygulamaya konulacak bir uygulamanın  haberin verdik. Sosyal Yardımlaşma Vakıfları’ndan yardım almak zorunda kalan ailelere verilmek üzere, ekmek indirim kartları protokolü imzalandı. Konuyla ilgi valilik ve fırıncılar odasında anlaştı. Geçim sıkıntısı yaşayan aileler için ekmek 70 kuruşa indirildi.

firincilar--003.jpg

+++++

Baraj’da tehlike canları çalmıştı

Bizi endişeye iten en önemli haberlerden biride Yuvacık Barajı’nda ki su seviyesinin düşmesi oldu. Kocaeli için tehlike canları çalıyordu.  Kuraklık devam etseydi ve önlem alınmasaydı şuan susuz kalabilirdik. Çünkü barajda 15 gün yetecek kadar suyumuz kalmıştı.

su-001.jpg

 

++++++

 

KONGRELER VE GENEL KURULLAR

 

Karma Esnaf Odası Genel Kurulu

Karma Esnaf Odası olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Genel kurulda yeniden aday olan Kadir Durmuş, güven tazeledi. Rakipleri Alpay Hacıoğlu’nu ve Bilal Karaosmanoğlu’nu geride bırakan Durmuş, bir dönem daha oda başkanlığını yürütecek.

karma--001.jpg

 

Şoförler Odası

4 dönemdir odanın başkanlığını yürüten Kemal Kaya, Ocak ayında yapılan genel kuruluna aday oldu. Tek başına çıktığı yarışta 5. dönem için güven oyu aldı. Kemal Amca’ya uzun ömürler dilerim.

soforler-(2)-001.jpg

 

Makineciler Odası

Makineciler Odası Kocaeli Şubesi 22. dönem genel kurulunu gerçekleştirdi.  İki adayın yarıştığı genel kurulda Yenilikçileri temsil eden H. İbrahim Saraç,  Ünal Özmural’ karşısında başarılı olamadı. Demokrat Makinecileri temsil eden Özmural 1248 oyla odanın başkanı oldu.

makinacilar-001.jpg

 

Derince Esnaf Odası

Derince Esnaf Odası olağan genel kurulunu tamamladı. Genel kurulda iki aday birbiriyle yarıştı. Mevcut başkan Bekir Sargın, rakibi Ekrem Karakoç’u uzak ara geride bırakarak yeniden güven tazeledi.

derince-esnaf--001.jpg

 

 

Elektrikçiler Odası

Elektrikçiler Odası Kocaeli Şubesi olağan genel kurulunu yaptı. Genel kurulda 3 aday birbiriyle yarıştı. Necmi Özdemir ve Lütfü Efil’i geride bırakan Mehmet Fidan, aldığı 577 oyla başkanlığa seçildi. Kendisini kutluyorum.

elektrik--001.jpg

Servisçilerde başkan değişmedi

Kocaeli Servis Araçları Odası olağan genel kurulunu yaptı. Üç adayla yapılması planlanan oda seçimlerinde Ali Titiz genel kuruldan çekildi. Mevcut başkan Ahmet Taşçı 627 oy alarak, 504 oy alan Süleyman Aygün’ü geride bırakarak yeniden başkan seçildi. 

servis--001.jpg

 

 

Belediye İş, Şar ile devam dedi

 

Belediye İş Sendikası olağan gelen kulunu yapıldı. İki adayın yarıştığı genel kurulda mevcut başkan Osman Şar 70 oy alırken, rakibi İbrahim Varol 38’de kaldı. Sendika başkanlığı yarışında Şar güven tazeledi.

belediye-is-001.jpg

+++++++

 

AYIN ENLERİ

 

Ocak ayının en ilginç fotoğrafları


mehmet-arasb-002.jpg

Mehmet Aras, kendi mezar taşıyla poz verdi.

 

ensar-ogut-001.jpg

CHP’li Ensar Öğüt, atların çektiği kızağı sürdü.

 

tahsin-tarhan-001.jpg

CHP Büyükşehir adayı Tahsin Tarhan, demir dövdü.

 

AYIN KAYBEDENİ

Bu ayın kaybedeni kuşkusuz Şevki Yılmaz oldu. Ak Parti üzerinde ağırlığı olduğu düşünülen Şevki Hoca, desteklediği aday adayları, aday gösterilmeyince ayın en büyük kaybedeni sayıldı.

sevki-yilmaz-001.jpg


AYIN KAZANANI

Bu ayın bana göre 6 kazananı var. Peki, kim bu kazananlar, Ak Parti’de mevcut başkanlar dışında aday gösterilen belediye başkan aday adayları İsmail Baran (Körfez) , Hüseyin Üzülmez (Kartepe), Ünal Köken (Kandıra), Ali Haydar Bulut (Derince), Şevki Demirci ( Çayırova) ve Ali Toltar (Dilovası)

adaylar-007.jpg

 

AYIN EN KOMİK FOTOĞRAFI

Bu ayın en komik fotoğrafı, rayları yapılmadan Anıtparka konulan tramvayın altına eğilerek, ray arayan bu amcanın verdiği pozla çekildi.

ray-001.jpg

 

AYIN EN KEYİFLİSİ


AK Parti’den yeniden İzmit Belediye Başkan Adayı seçilen Nevzat Doğan, ayın en keyifli insanıydı. Çiftetelli oynarken çekilen bu fotoğraf Doğan’ın keyfinin ve moralinin ne kadar iyi olduğunu gösteriyor.7722-002.jpg

AYIN EN İDDİALI DEMECİ

Ayın en iddialı demeci MHP Büyükşehir Adayı Saffet Sancaklı’dan geldi. Saffet Bey, “İbrahim Karaosmanoğlu’nun mahallesinden en çok oyu ben alacağım. Karaosmanoğlu’nun kendi mahallesinde de geçeceğim” diyerek ayın en iddialı demecini verdi.

safeet--001.jpg

AYIN YATIRIMI

Ocak ayının en önemli yatırımı, Körfez’de gerçekleştirildi. Bölgede açılan üç yıldızlı Çınar Park Otel, ocak ayının en önemli yatırımı oldu.

cinar-park-.jpg


AYIN ONUR VEREN HABERİ

Kocaeli 2012 yılında olduğu gibi 2013 yılında da vergi tahsilat oranında Türkiye sıralamasının en tepesine oturdu. Bu onur verici olayı ocak ayı içerisinde manşetten haber verdi.

onur.jpg


HELE ŞÜKÜR DEDİRTEN HABERİ

Yahya Kaptan Köprülü Kavşağı’nın açılışı ise ocak ayında bize “Hele şükür” dedirten en önemli haberiydi. İnşaat nedeniyle trafiğin allak bullak olduğu bölge nihayet bir nizama girebilecek.

hele-sukur-.jpg

 

AYIN EN BEKLENMEDİK OLAYI

Aralarında uzun bir süredir serin rüzgarların estiği CHP’li Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya, kucaklaştı. Bu beklenmedik buluşma CHP’lilerin mutlu etti.

 

sirmen-.jpg

AYIN EN BEKLENMEDİK GELİŞMESİ

SP’li Mehmet Aras, CHP’li Sefa Sirmen’e sahip çıktı ve barajı eleştiren eski milli görüşçü arkadaşları, şimdinin Ak Partili yöneticileri eleştirdi ve “Yuvacık barajı olmasaydı susuz kalırdık” dedi. Bu çıkış gazetemizin manşetinde haber oldu.

 

 

AYIN EN İSYANKARI

Ocak ayının en isyankarı, Cengiz Kan taraftarı Kandıralılar oldu. Mevcut belediye başkanının yeniden aday gölerilmemesine sinirlenen Kandıralı bir gurup belediye önünde iki sürüyle eylem yaptı.

isyan.jpg

Aramızdan ayrılanlar  

Hürmüs Alkız

AKP İzmit ilçe başkanı Ali Korkmaz’ın halası, AKP eski ilçe yöneticilerinden Sebahattin Alkız’ın annesi Hürmüs Alkız hayatını aramızdan ayrıldı.

 

 

Hüseyin Gül

2011 genel seçimlerinde AK Partiden Kocaeli milletvekili aday adayı ve partini kurucularından olan Hüseyin Gül, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

Gül; 44 yaşında, evli ve iki çocuk babasıydı.

hg.jpg

Gürbüz Aydın

Tüpraş Emeklisi Gürbüz Aydın aramızdan ayrıldı. Aydın İzmit Karabaş Mahallesi Rauf Orbay Sokak No.8 adresinde ikamet ediyordu. 80 yaşındaki aramızdan ayrılan Gürbüz Aydın 2 çocuk babasıydı.

aydin-001.jpg

31 Ocak 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR