Hisarcıklıoğlu’ndan yerli yazılıma destek

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, sponsorluk standında aldığı bilgiyle milli ve yerli sermaye ile yazılım geliştiren YSM Yazılım firmasına destek ve...

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, sponsorluk standında aldığı bilgiyle milli ve yerli sermaye ile yazılım geliştiren YSM Yazılım firmasına destek vererek bir ilke daha imza attı. YSM Yazılım, Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD) düzenlediği Kartepe Ekonomi Zirvesi’nin sponsorları arasına girdi.

 

KARTEPE’DE KONUŞTU

Bu yıl 12.’si düzenlenen zirvede Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Dünyada ve Türkiye’de Ekonomik Görünüm” başlıklı sunumunda KOBİ’lerin dijitalleşmesi, bulut teknolojilerinin iş yapış biçimine ve rekabet gücü ile pazar liderliğine katkısı, girişimcilik, inovasyon ve yüksek teknoloji ihracatı üzerinde durdu. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, toplantı sonrasında sponsor firmaları ziyaret ederek bilgi aldı.

 

HİSARCIKLIOĞLU STANDI DA GEZDİ

YSM.Bulut standını da ziyaret eden Başkan Hisarcıklıoğlu’nu YSM CEO’su Bilgisayar Yüksek Mühendisi Sedat Yazıcı ağırladı. Yazılımlarının yerli ve milli kaynaklarla geliştirdiklerini belirten Yazıcı, YSM.Bulut KOBİ ve Esnaf çözümleri ile alanında ilk ve tek bulut SaaS çözümü  olan PİR Online Yatırım, Proje ve Şantiye Yönetim Yazılımı hakkında TOBB Başkanı’na bilgi verdi. Yazıcı, “Geçmişte turizm bacasız sanayi idi. Şimdi artık yazılım sektörü” dedi.

 

KOBİ PROJESİ’NDE OLACAKLAR

6 yıldır TOBB Fuar Rehberi Türkçe ve İngilizce web sitelerini, güncellemelerini ve yine her sene katılarak ödüller verdiği Sektörel Performans programının yazılımının da YSM’nin yaptığını öğrenen Başkan Hisarcıklıoğlu, yerli yazılıma destek verdi. YSM Yazılım, TOBB’un KOBİ’lere özel yürüttüğü projesinde de yer alacak.

29 Nisan 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR