Akp il başkanı Mahmut Civelek “hiç hoş olmayan bir durumdur”

12 Haziran’da yapılacak olan seçimler öncesinde AKP Milletvekili adayları durum değerlendirmesinde bir araya geldiler. İl Başkanı Mahmut Civelek Gölcü...

BÜYÜT

12 Haziran’da yapılacak olan seçimler öncesinde AKP Milletvekili adayları durum değerlendirmesinde bir araya geldiler. İl Başkanı Mahmut Civelek Gölcük İlçesinde yaşanan gerilimle ilgili olarak “Hiç hoş olmayan bir durumdur” yorumunda bulundu.

12 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesinde AKP İl Başkanı Mahmut Civelek başkanlığında, AKP Milletvekili adayları parti binasında ikinci toplantısını yaptı. Toplantının sonunda İl Başkanı Civelek basın mensuplarına açıklama yaptı. Civelek “Vekillerimizle sahaya indik. Haftada bir değerlendirme toplantısı yapıyoruz. Vekil adaylarımızın istekleri sorunları bizlere bu toplantılar vasıtasıyla iletiyorlar. Aldığımız kararları kendilerine tebliğ ediyoruz. Yürüyüşümüzü daha iyi yaparız bununla ilgili çalışıyoruz. Basılacak olan materyallerimiz belirlendi. Miting çalışmalarını vekil adaylarımıza anlattık” dedi.

İKİ VEKİL ADAYI YOK
Civelek “Mitinge katılım oranını 70 bin olarak bekliyoruz. 3 kitapçık hazırlıyoruz. 8.5 yılda neler yapıldığını anlatıldığı kitapçık, 2023 vizyonunda yapacaklarımız anlatıldığı kitapçıklar. Vatandaşlarımızın anlayabileceği resimli olarak hazırlandı. Hap bilgiler yerde olmaktadır. Cuma günü materyaller sahada dağıtılacak. Sabah 10.00’da başlayan mesai 12.00’ye kadar sürmektedir. Yaptıkları çalışmalardan oldukça memnunuz. Milletvekilleri yüksek performans gösteriyor. Hedeflediğimiz oy oranına ulaşmak için çalışıyoruz. Sanayi ve Ticaret Bakanımız Nihat Ergün, milletvekilimiz Fikri Işık burada değiller. Kendilerinin Ankara’da programlarının olması dolayısıyla katılamadılar” değerlendirmesinde bulundu.

300 BİN KİTAPÇIK
Sahada durumlar çok iyidir diyen Civelek “Gelen soruları değerlendiriyoruz. Aksi sorularla karşılaşmadık. İktidarız güçlü bir iktidarız. Milletimiz yaptığımız hizmetleri takdir ediyor. Hizmetlerimizi daha fazla nasıl anlatabiliriz bunun derdindeyiz. Yapılan hizmetleri bizde unutuyoruz. Yapılan hizmetleri kitapçıklar haline getirsen ince yazılar kullanmak durumunda kalacağız. Can alıcı bilgiler yer alıyor. Her bir kitapçıktan 100 bin adet basılacak. Kocaeli’de yaptıklarımız, 2023 vizyonu hedeflerimiz ve 2023 vizyonu için neler yapıldı yapılacakların anlatıldığı kitapçıklar basılacaktır. Hepsinden 100 bin addet basılacaktır. Evlerde dağıtılacaktır. Bunlar bir eserdir. STK’lara birer hediye edeceğiz” dedi.

MİTİNG 13.00’DE
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı Kocaeli mitingine büyük önem verdiklerini belirten Civelek “73 bin gencimiz yeni oy kullanacaklardır. Bunlara yönelik Başbakanımız tarafından mektup çalışmamız vardır. Miting broşürlerimiz hazır durumdadır. 250 bin A-5 boyutunda miting afişleri basıldı. Adayları tanıtan 100 bin adet basıldı. Maliyetler konusunda bir ara açıklama yaparız. 22 Mayıs’da yapılacak olan miting saat 13.00’de başlayacak. Miting ve gençlik şöleni olacak. Bununla birlikte 141 açılış olacak. 16.00’da açılış bayramı yapılacak. Gebze Stadı çevresinde 20 km uzunluğunda bayrak kullanılacak” açıklamasında bulundu.

GÖLCÜK GERİLİMİ
Gölcük İlçesinde BDP’nin seçim bürosu açılışında yaşanan gerilimin sorulması üzerine Civelek “Ortamı geren açıklamalardan uzak durduk. Şehrimizde huzur ve barış istiyoruz. Ortamı geren konularla işimiz olmaz. Biz direk halkımıza kamuoyuna yöneliyoruz. Gölcük İlçesinde yaşanan gerilimin sorulması üzerine Civelek “Hiç hoş olmayan bir durumdur. Böyle bir durum topluma bir faydası yok. Ortamı germenin kimseye bir faydası yoktur. Biz direk huzur ve barış için çalışıyoruz” dedi.

KAHKAHALAR
Masanın etrafından gazetecilerin fotoğraf çekmesinin zor olmasından dolayı AKP Milletvekili Muzaffer Baştopçu’nun “Durun ben çıkayım” dedikten sonra, masadan kalktı. AKP Milletvekili adayı Zeki Aygün bu durum karşısında “Büyük bir alan açıldı” cevabını vermesi gülüşmeleri beraberinde getirdi. İl Başkanı Mahmut Civelek ise “Zeki abi şansını zorluyorsun” demesi gülüşmelerin daha da artmasını beraberinde getirdi. Bu konuşmalar sonrasında Aygün’de masadan kalkarak gelenlerle sohbet etti.

10 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR