Sirmen"10 yıl geriledik"

        CHP İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, Kocaeli Anadolu İlleri Dernekleri Birliği yönetiminin, Baltürk Otel’de düzenlediği kahvaltı progr...

 

 

 

 

CHP İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, Kocaeli Anadolu İlleri Dernekleri Birliği yönetiminin, Baltürk Otel’de düzenlediği kahvaltı programına katıldı. Etkinlikte yapmak istediği çalışmalardan söz eden Sirmen, en önemli projelerinin derneklerle sürekli bir işbirliğinde bulunmak olduğunu söyledi.

 

YÖNETİM KATILDI

Düzenlenen kahvaltıya ilimizdeki 23 derneğin başkan ve yöneticileri katıldı. CHP'den ise başkan adayı Sefa Sirmen; meclis üyesi adaylarından Muzaffer Gürfidan, Şaban Sarıgülle, Bozkurt Uslu ile İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

 

DERNEKLER SÖZ İSTİYOR

Toplantıda ilk olarak katılan Birlik Başkanı Necmettin Kaya, “23 dernek bu oluşuma destek veriyor. 81 vilayetten gelen insanların yaşadığı bir kentteyiz. Amacımız, Anadolu kültürünü yaşatmak, örf ve adetlerimizin devamını sağlamaktır. Temsilde adalet, birlik ve kardeşlik istiyoruz. Siyasal ve sosyal gelişmelere müdahil olmak istiyoruz. Mahallemizde yol yoksa bizi ilgilendiriyor. Her soruna ortak olup temsilde de bulunmak istiyoruz” dedi.

 

10 YIL GERİLEDİK

Kaya’nın ardından konuşan Sirmen, zamanında çok önemli projeleri birlikte başardıklarını söyledi. Yuvacık Barajı, doğalgaz projesini yaptıklarını söyleyen Sirmen, “Doğalgaz, İstanbul ve Ankara’dan sonra Kocaeli’ye geldi” dedi. Konuşmasına devam eden Sirmen, “Türkiye’deki her yörenin kültürünü burada görebiliyoruz. Derneklerle iletişim halinde olacağız. Bizden sonra son 10 yılda İzmit geriledi. Çünkü gerçekten bugünkü yönetim sabah işe giden akşam eve gelen bir toplum yaratmaya çalıştı” diyerek iktidarı eleştirdi.

 

BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Sirmen, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Eski günlerdeki gibi kenti marka yapıp Kocaelispor’u tekrar şampiyon yapacağız. Bu kentin temel sorunlarını çözdük. Göç veren değil göç alan bir şehir olmayı amaçladık. Birlikten güç doğuyor. Zaman zaman sizlerle bir araya gelerek birçok kararı birlikte alacağız.” 

23 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR