Gölcük’te geri dönüşüm çalışmaları sürüyor

Gölcük Belediyesi tarafından toplanan ambalaj atıklarının geri dönüşümü sağlanıyor. Market, okullar ve kamu kurumları gibi yerlerden toplanan ambalaj...

Gölcük Belediyesi tarafından toplanan ambalaj atıklarının geri dönüşümü sağlanıyor. Market, okullar ve kamu kurumları gibi yerlerden toplanan ambalaj atıkları toplama ayırma tesislerine aktarılarak cinslerine göre ayrıştırılıyor ve ardından geri dönüşüm sistemleri sayesinde ekonomiye geri kazanımı sağlanıyor.

 

AYDA 500 TON ATIK TOPLANIYOR

Öte yandan belediye tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde ayda ortalama 500 ton civarında ambalaj atığının ekonomiye kazandırıldığı bildirildi. Belediye yetkilileri mahallelerdeki dönüşüm konteynırlarına vatandaşların evsel çöp atmamaları konusunda hassasiyet göstermelerini bekliyorlar.

 

BAŞKAN TAKİPTE

Öte yandan ambalaj atıklarının toplanması ve diğer geri dönüşüm çalışmaları belediye başkanı Mehmet Ellibeş’in de yakın takibinde. Şu ana kadar toplamda 38 bin ton atığın geri dönüşümünü sağladıklarını dile getiren Ellibeş, vatandaşları bu konuda daha hassas davranmaya çağırdı.

11 Ocak 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR