Erbakan: "Milli Görüşün Kocaeli'si var"

Ramazan-ı Şerif ayı münasebetiyle Erbakan Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği tarafından geleneksel iftar programının 4’ncü Antikkapı’da gerçekleştirildi....

Ramazan-ı Şerif ayı münasebetiyle Erbakan Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği tarafından geleneksel iftar programının 4’ncü Antikkapı’da gerçekleştirildi. Düzenlenen iftar programına Milli Görüşün lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu ve Vakfın Genel Başkanı Fatih Erbakan, Necmettin Erbakan’ın damadı Vakfın Mütevelli Heyeti üyesi Mehmet Altınöz, Genel Sekreter Doğan Bekin, Gençlik kolları Genel Başkanı Kemal Yurtoğlu, Marmara Bölge Sorumlusu Mehmet Aras, genel merkez yöneticileri, Doğu Marmara İl temsilcileri, Şube Başkanı Yücel Mollaismailoğlu, vakfın ilçe şube başkanları, yöneticiler, vakıf gönüllüleri olmak üzere 550 kişi davet edildi. İftarda Fevziye Camii Müezzini Recep Dikilitaş tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti okudu.

 

AMAÇ EN BÜYÜK VAKIF

İftar programının açılış konuşmasında Erbakan Vakfı Kocaeli İl Temsilcisi Yücel Mollaismailoğlu, “Kadir gecesinde huzur içinde iftarlarını açarken, İslam Coğrafyasında Siyonizm’in zulmü altında dindaşlarının inim inim inlemektedir. Amacımız Erbakan Vakfı’nı dünyanın en büyük vakfı yapmaktır. Hocamızın bıraktığı yerden devam edeceğiz. İslam birliğini kurarak, yeni ve adil bir dünyayı birlikte kurmak zorundayız. Hocamızın 40 yıl önce ortaya koyduğu tespitler hepsi bir bir oldu. Siyonizm’in adım adım ilerlerken biz de ikinci Erbakan atılımını yapacağız” dedi.

 

İSRAİL ANLAŞMASINI SAKLIYORLAR

Daha sonra kürsüye gelen Genel Sekreter Doğan Bekin, “Türkiye’nin her yerine ulaşmaya çalışıyoruz. İstanbul’un ardından en önemli kentlerden birinin Kocaeli’dir. Erbakan Vakfı çığ gibi büyüyerek hocamızın bıraktığı projeleri tek tek yerine getirecektir. Erbakan vakfı Türkiye’nin tek yerli ve milli projelerinin yapıldığı yerdir. Dışarıdan getirilen projelerin yeri değildi. Ortadoğu ve Türkiye kan gölüne çevrildi. İsrail ile yapılan mutabakat bardağı taşıran son damladır. Bu ittifakın amacı farklıdır. Suriye yok etmek ve İran’a karşı blok oluşturmaktır. Türkiye, mısır, Suudi Arabistan ve İsrail ile yapılan blok bunu hedefliyor. Genel Başkanımız Fatih Erbakan ilk ziyaretini İran’a yaparak bu oyunu bozacaktır” açıklamasında bulundu.

 

GAYRİ RESMİ GENEL MERKEZ

Sloganlar eliğinde kürsüye gelen Erbakan Vakfı Genel Başkanı fatih Erbakan “İnsanlar zulüm ve baskı altında yaşamaktadır. Biz yıllar önce Siyonizm’in Pentagonu varsa, Milli Görüş ve Erbakan Vakfı’nın Kocaeli’si var. Vakfımızın gayri resmi genel merkezinde sizlerle birlikte olduk. Yaptığımız çalışmalarla sadece Kocaeli’de değil, Türkiye’de yaptığımız çalışmalarda Kocaeli Vakfı’nın çalışmaları ön plandadır. Vakfı canlandırıyorsunuz. Allah sizden razı olsun” dedi.

 

SON GÜLEN İYİ GÜLER

Anadolu ve Türkiye’yi karış karış gezip bu çalışmaları anlatırken, bazıları bize karşıdan bakıp gülüyorlar diyen Erbakan “Biz de onlara diyoruz ki gülün, gülün son gülen iyi güler diyoruz. Gülme sırası en kısa zamanda bize de gelecek. Biz güldüğümüz zaman milletimiz ve İslam alemi de gülecek, bütün insanlıkta gülecektir. Bu yolda Allah yardımcı olsun. İnsanlık şu anda adalette aç. İsrail nükleer silah üretmesi yasal olurken, İran uranyum geliştirdiği için yıllarca çocuk maması dahi verilmedi ve ambargo yapıldı” açıklamasında bulundu.

 

ADALET ŞARTI YERİNE GETİRİLMEDİ

Dünyanın her hangi bir yerinde silahlı eylem yapan bir örgütün eylemi Amerika ve İsrail’in çıkarlarına uygunsa ona kimse terörist diyemez diyen Erbakan “Ama onların çıkarlarına uygun değilse en azılı terörist örgüttür. İnsanlığın temel ihtiyacı olan adalet şartı yerine getirilemedi. Tam tersine çifte standart, adamına göre muamele ile dünya yönetiliyor. Saadetin olması için herkesin karnın tok, sırtının pek alması gerekiyor. 7 milyar insanın karının tok alması gerekiyor. Ezen ezilen farkının olduğu, zenginin daha zengin, fakirin daha fakir olduğu bir sistemde yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. Serkan BORLAK 

03 Temmuz 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

ismail - çok övdüğünüz iran esedin yanında suriyeli müslümanları katlediyor.

Yanıtla . 0Beğen 03 Temmuz 11:54
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR