Kartepe’de telefonda etkili iletişim semineri düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim görevlisi Tümay Mercan, tarafından verilen eğitimde hem kurum içi hem de kurum dışından gelen telefon...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim görevlisi Tümay Mercan, tarafından verilen eğitimde hem kurum içi hem de kurum dışından gelen telefonlara nasıl cevap verilmesi gerektiği hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.

 

Kartepe Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tüm birimleri kapsayan eğitim seminerleri ile personelin motivasyonunu artırmayı ve iş yaşamını kolaylaştırıp verimliliği yükseltmeyi hedefliyor. Bu kapsamda Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi ve belediye toplantı salonunda iki oturum şeklinde gerçekleşen “Telefonda Etkili İletişim” konulu eğitim seminerinde Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim görevlisi Tümay Mercan, telefonda iletişim konusunda katılımcıları bilgilendirdi.  Mercan, “Telefonda iletişimin yüz yüze olmayan bir iletişim biçimi olmasının dezavantajlarının yanı sıra, görevli telefonda müşteri hizmeti vermek olan bireyler sayesinde temsil ettikleri kurumun hizmet anlayışını dışarıya yansıtma ve farklılık yaratabildiği noktada da kurumu bir adım daha ileriye taşıma özelliklerini de beraberinde getirir. Bunun sağlanabilmesi için bu eğitim, 21. Yüzyıl itibarıyla her alanda sıkça telaffuz edilen “İletişim” kavramının gücünün ve öneminin kavranmasını sağlayarak, telefonda hizmet veren bireyler için “Telefonda doğru ve etkili iletişim kurma” yeteneğini kazandırmasıyla, müşteri karşısında profesyonel ve güven uyandıran bir izlenim yaratmalarına yardımcı olmayı hedefler” diyerek konuşma teknikleri hakkında örrnekler de verdi.

 

Katılımcılar seminerde; telefonda etkili konuşma becerileri, telefonda söylenmemesi gereken cümleleri, telefonda nezaket kuralları uygulamaları konularında öğrendiklerini gerçek hayatta uygulamak için de eğitmen Mercan nezaretinde pratikler de yaptılar.

20 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR