Taşeron işçiler grevde

    Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası, taşeron çalışmanın kaldırılması ve haklarının tanınması için greve başladı. Türkiye genelinde yapılan ve 58 ha...

 

 

Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası, taşeron çalışmanın kaldırılması ve haklarının tanınması için greve başladı. Türkiye genelinde yapılan ve 58 hastane çalışanlarının katılımıyla sabah 07.30’da başlayan grev, 24 saat sürecek. İlimizde KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi önünde yaklaşık 500 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen grevin ise, işçi haklarının Rektörlük ve Başhekimlik tarafından kabul edilene dek devam edeceği bildirildi.

BİR GÜN HİZMET YOK

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Dev Sağlık-İş Sendikası’na üye taşeron işçiler, bir günlük greve başladı. Taşeron çalışmaya karşı ve toplu sözleşme hakkı için Türkiye genelinde başlanan greve destek veren yaklaşık 500 işçi, sabah saat 07.30’da greve başladı. 24 saat süren grev boyunca işçiler hizmet vermedi.

“UYARMIŞTIK”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan işçiler, 2 ay önce hastane yönetimine dilekçe verdiklerini, ancak hastane yönetimi tarafından dikkate alınmadıklarını söylediler. 3 gün önce de uyarı grevi yapıldığını belirten taşeron işçiler, bunun da dikkate alınmaması üzerine 24 saatlik grev kararı aldıklarını açıkladılar. Dev Sağlık-İş Kocaeli Şube Başkanı Talat Tunç ise yaptığı kısa açıklamada, mahkemelerin taşeron işçiler hakkındaki kararlarının, KOÜ Rektörlüğü ve KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi tarafından uygulanmasını talep ettiklerini belirtti.

HALAYLARLA TÜRKÜLERLE

DİSK, Eğitim-Sen, halkevleri, öğrenci kolektifleri, BES, SES, Tüm Bel-Sen, Yapı Yol Sen ve çok sayıda sendika ile STK’nın destek verdiği grevde işçiler, halaylarla, türkülerle grev yaptı. KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi ve KOÜ Rektörlüğü’nden haklarının tanınmasını talep eden işçiler, grevlerin devam edeceğinin sinyallerini verdiler.

28 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR