“Kapanca ve Akçakoca Sokak turizme açılacak”

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan,  Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İzmit’in 3 bin yıllık bir geçmişi bulunduğunu ve birçok mede...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan,  Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İzmit’in 3 bin yıllık bir geçmişi bulunduğunu ve birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını söyleyen Doğan, “Binlerce yıllık geçmişi ile barındırdığı tarih, kültür ve doğal turizm kaynaklarıyla İzmit, bu olağanüstü avantajlarına maalesef gereken önem gösterilmeyerek ihmal edilmiş, sanayi kenti olarak anılmıştır. Bilindiği gibi tüm dünya, ülkeler arası rekabetin şehirlerarası rekabete dönüştüğü, yerelliğin ve bölgeciliğin öne çıktığı bir süreçten geçmektedir. İzmit sahip olduğu hemen her çeşit turistik avantajlarını kullanarak nüfusunun büyük bir kısmının bu sektörden geçindiği bir şehir haline gelebilir. Bunun için ulusal ve uluslararası tanınmışlığın arttırılması yanında yerli ve yabancı turist için tüm turizm alt yapısı sorunları giderilmiş cazibe merkezi olmalıdır”dedi. 

 

“DÜNYA TANIYACAK”

Başkan Doğan, “Yönetime geldiğimiz ilk günden beri İzmit’in artık turizm kenti olacağını söylemiştir.5 yıl önce bunu söylediğimizde bazı kesimler gülüp geçiyordu. Çalışmalarımızla hızla şekillenen Tarih Koridoru başta olmak üzere gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalar bizim haklılığımızı ortaya çıkardı. İzmit Belediyesi tarafından yapılan ve çok beğenilen Kültür Tepesi’nin İstanbul'daki Pierre Loti, Paris'teki Ressamlar Tepesi'nden aşağı kalır yanı yok. Hedefimiz, oralardan daha popüler bir sanat tepesini ortaya çıkarmaktır” dedi.


TARİH TURİZMİ

“İzmit tarih kokan, turizm açışından farklı zenginliklere sahip bir şehir” diyen Doğan, “ Bu şehir tarih turizmine açılacak. Adını turizm ile dünyaya duyuracak. Yoğun çalışmalarımızla yeni dönemde şehrimizi 1 milyon turist ziyaret edecek, dünya İzmit’i yeniden tanıyacak. Bu hedefimiz şehrimizin bütün dinamiklerinin birlikte güzel bir işbirliği içerisinde çalışmasıyla gerçekleşecektir. Bu hedefe ulaşmada üniversitemizden, sivil toplum kuruluşlarımızdan, odalarımızdan ve medyamızdan işbirliği ve destek beklemekteyiz” açıklamasında bulundu. 


DOĞAN’DAN MÜJDE

Doğan, “Kapanca ve Akçakoca Sokaklarının bir yıl içerisinde turizme açılacağının da müjdesini vermek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, ‘yeni dönemde İzmit’in bir turizm şehri olacağını tekrar vurgulayarak, tüm halkımızın turizm haftasını kutluyorum” şeklinde konuştu.

15 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR