Serdar mahallesi davasında 1 tahliye

Serdar Mahallesinde limoncularla bohçacılar olarak tabir edilen 2 grup arasında çıkan kavgada 1 kişi ölmüş 18 kişi yaralanmıştı. Kocaeli 2. Ağır Ceza...

BÜYÜT

Serdar Mahallesinde limoncularla bohçacılar olarak tabir edilen 2 grup arasında çıkan kavgada 1 kişi ölmüş 18 kişi yaralanmıştı. Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tutuklu sanıklardan Erdal Kumaş tahliye edildi.

İzmit Serdar Mahallesinde 19 Eylül 2010 tarihinde yaşanan olayda Limoncularla Bohçacılar olarak tabir edilen 2 grup arasında olaylar çıkmıştı. Yaşanan olayda Kurtuluş Esmez (31) isimli mahalleli silahla vurularak yaşamını yitirmişti. Yaşanan olaylarda 18 kişi yaralanmış yaralılarda Seka ve Kocaeli Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmışlardı. Kocaeli 2. Ağır Ceza mahkemesinde görülen davaya tutuklu sanıklar Erdal Kumaş, Yaşar Kumaş, Sami Kumaş katıldı. Duruşmaya tutuksuz sanıklar Recep Akkuş ve Zehra Kumaş’ta katıldı. Davada sanıkların avukatlığını Av. Nazmi Küçükosmanoğlu, Av. Hüseyin Acurman, Av Duygu Batırer, Av. Burcu Özetürk ve Av. Bekir Çiftçi yaptı. Davaya katılımcı olarak sadece Bahriye Aykut katılırken Aykut sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

2 TANIK İFADE VERDİ
Görülen duruşmada İsmail Acar ve Yıldıray Aykut ifade verdi. Yıldıray Aykut verdiği ifadede, “Romanlar Derneği önünde oturuyorduk. Sami Kumaş koşmaya başladı, babası Yaşar Kumaş’ta arkasından koşmaya başladı. Bizde arkalarından koşmaya başladık. 20-30 metre koştuktan sonra karşımıza ellerinde sopalar, taşlar ve silahlar olan bir grup çıktı. Bu kalabalıktan ateş ediliyordu. Ateş edenin İsmail Can olduğunu gördüm” dedi. Diğer tanık İsmail Acar ise kendisinin esnaf olduğunu söyleyerek, “evimde uyurken silah seslerine uyandım. Kalabalık bir grup tarafından Yaşar Kumaş ve ailesine saldırdıklarını gördüm” dedi. Sanık Yaşar Kumaş ise verdiği ifadede, “onlar bize saldırdı, amacım öldürmek olsaydı 1 kişiyi değil 10 kişiyi öldürürdüm. Ben ailemi korumak istedim” dedi.

TAHLİYE EDİLDİ
Sanık avukatları verdikleri ifadede Erdal Kumaş’ın olay yerinde olmadığının tanık ifadeleriyle sabit olduğunu söyleyerek Erdal Kumaş’ın tahliyelerini istedi. Savcıda bu doğrultuda talep belirtti. Mahkeme heyeti aldığı karar ile olayda zarar gören Bahriye Aykut’un raporlarının ATK tarafından tekrar incelenmesine, Erdal Kumaş’ın tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmesine, diğer sanıklar Yaşar Kumaş ve Sami Kumaş’ın tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı 10 Ağustos 2011 tarihine erteledi.

22 Haziran 2011 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR