3.Lig’e yükselmek iyice zorlaştı

Bölgesel Amatör Lig Planlaması yapan 5 kişilik ekibin içinde yer alan Ekşioğlu, önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Lig’den 7 takımın 3. Lig’e çıkarılmas...

BÜYÜT

Bölgesel Amatör Lig Planlaması yapan 5 kişilik ekibin içinde yer alan Ekşioğlu, önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Lig’den 7 takımın 3. Lig’e çıkarılmasının gündemde olduğunu, taslak halindeki bu sistemin uygulanması halinde, 2 yıl önce olduğu gibi Play-Off sisteminin yeniden geri getirileceğini söyledi.

 

3.LİG’E 11 TAKIMIN ÇIKMASI MÜMKÜN DEĞİL

Ekşioğlu’nun yeni sezon planlamasıyla ilgili açıklamaları şu yönde:  “Bölgesel Amatör Lig planlamasını yapan 5 kişilik ekibiz. Bu ekibin içinde TASKK Genel Başkan Yardımcısı ve Adana ASKF Başkanı Ali Gülleri (Taner Gülleri’nin babası), Samsun ASKF Genel Başkanı Şener Aydın, İzmir ASKF Başkanı Kadri Yatkın, Kütahya ASKF Başkanı Murat Cengiz ve ben yer alıyoruz. 3.Lig’e kaç takım alınacağı henüz resmileşmedi, fakat 7 takım alınması gündemde. Böyle olursa grupları ona göre yapacağız ve 2 sezon önce olduğu gibi Play-Off sistemini getireceğiz. Yani gruplarında 1 ve 2’nci olanlar Play-Off’a kalacaklar. Geçen seneki gibi 11 takımın 3.Lig’e çıkması mümkün değil. Bu konuda çalışmalar sürüyor. Tam olarak belli değil ancak genel kanı böyle” dedi.

09 Haziran 2015 Kocaeli- SporYÜKLENİYOR