Başiskele Balık Hali’nde sorunlar bitmiyor!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başiskele Balık Hali’ndeki sorunlar, yakınmalar bitmiyor. 12 dükkânın hizmet verdiği Başiskele Balık Hali’ndeki esnafl...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başiskele Balık Hali’ndeki sorunlar, yakınmalar bitmiyor.

12 dükkânın hizmet verdiği Başiskele Balık Hali’ndeki esnaflar adına açıklamalar yapan Sezai Gönenç, Ereğli Balık Hali’nin kayırıldığını, kendilerinin ise baskı altına alınmak istendiğini belirterek şunları söylüyor; “Haksız rekabet var ve bizim bildiğimiz hiçbir büyükşehirde iki balık hali yok. İki olunca ister istemez ayrıcalıklar doğuyor.”

 

“EREĞLİ KAYIRILIYOR”

Su ürünlerinin denetimlerinden de sıkıntılarının olduğunu belirten Gönenç; “Bize balıklar kamyonlarla geliyor. Ereğli’de iskele var ve doğrudan denizden alınıyor. Nakliyenin başladığı yerde denetim yapılması gerekirken, bizim dükkânlarımıza baskı uygulanıyor, sürekli cezalar yazılıyor” diyen Sezai Gönenç; “Üvey evlat muamelesi görüyoruz. Ereğli’nin ayrıcalığını anlamış değiliz” diyerek, olayın Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından incelenmesini, gerekli önlemlerin alınmasını ve eksiklerinin giderilmesini istiyor.

 

ÖNLEMLER ALINMALI

Seçim üstüne seçim kazanan, oldukça kabarık bütçelere sahip olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, halkın önemli bir besin kaynağı konusundaki duyarsızlığı balıkçıların tepkisine sebep oluyor. Esnaflara uygulanan ayrıcalığın giderilmesi konusunda, önümüzdeki günlerde ne tür önlemler alacağını da hep birlikte göreceğiz.

23 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR