Cengiz Sarıbay, 2019’u işaret etti

CHP İl Başkanlığı, yeni dönemde il düzeyindeki hedeflerini belirlemek ve performans değerlendirmesi için ‘Örgüt İçi Performans Değerlendirme ve Hedef...

CHP İl Başkanlığı, yeni dönemde il düzeyindeki hedeflerini belirlemek ve performans değerlendirmesi için ‘Örgüt İçi Performans Değerlendirme ve Hedef Belirleme Çalıştayı’ düzenledi. Otel Asya’da gerçekleştirilen çalıştayda partinin strateji ve taktikleri konuşularak, yeni dönemde yol hedefi belirlenmeye çalışıldı. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ev sahipliğindeki çalıştaya CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, il yöneticileri, ilçe başkanları ve ilçe yöneticileri, il kadın kolları yöneticileri ile ilçe kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticileri katıldı.

 

ÖRGÜTÜN YOL HARİTASI ÇİZİLECEK

Çalıştayın hedefi ise 2019 yılında yapılması planlanan yerel seçimler olarak belirlendi. CHP İl Başkanlığı, il ve ilçelerde 2019 seçimlerine yönelik olarak örgütlerin siyasal plan ve projelerinin saptanması hakkında üye, il ve ilçe yönetimleri ile fikir alışverişinde bulundu. Çalıştayda ayrıca projelerin hayata geçirilmesi için neler yapılması gerektiği de tartışıldı. CHP bir anlamda, çalıştay sonucuna göre 2019 yerel seçimlerine gidecek olan süreçte örgütün yol haritasını çizecek. İl Sekreteri Av. Hüseyin Acurman ile Prof. Dr. Ali Akdemir çalıştayda kolaylaştırıcı olarak görev yaptı.

 

“SIFIR İYİ İLİŞKİ”

Programın başında İl Başkanı Cengiz Sarıbay’a çiçek verildi. Ardından söz alan Sarıbay, “Sizinle beraber olmaktan çok mutluyum. Burada sizlere bazı düşüncelerimden bahsetmek istiyorum. 13 yıllık AKP iktidarı döneminde Türkiye demokrasisinde, sosyal yaşamında onarılması zor yaralar almıştır. Toplum keskin bir şekilde ayrıştırılmıştır. 13 yıllık AKP iktidarı döneminde sorun yaşamadığımız komşumuz kalmamıştır. Sıfır sorun derken sıfır iyi ilişki içinde kaldık” şeklinde konuştu.

 

“AKP ÖZGÜRLÜKLERİ KISITLADI”

13 yıl içinde AKP iktidarının ülkedeki tüm özgürlükleri kısıtladığını belirten Başkan Sarıbay, “Sadece yaptığı haber nedeni ile Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklu olduğunu biliyoruz. Bu insanlar kimseyi öldürmediler. Burada amaç insanları, basını sindirmek. Korku imparatorluğu yaratmaktır.  Güneydoğu’da bir iç savaş yaşanmaktadır. Devletin asayişi sağlarken hukuka uygun davranması gerekmektedir. Cumhurbaşkanı’nın şu an baş danışmanı olan Hüseyin Çelik geçtiğimiz günlerde konu hakkında dedi ki, ‘PKK şehirlerde yapılanırken devlet sadece onları seyretti.’ Bu bile başlı başına bir suçtur” dedi.

 

“TÜRKİYE’YE ŞİDDET HAKİM”

Cengiz Sarıbay, “Bu nedenle ileride Başbakan’ın, Cumhurbaşkanı’nın bu konuda yargılanması gerektiğini ve görevini yapmadığı için cezalandırılması gerektiğini düşünen bir kişiyim. 13 yıllık AKP iktidarı döneminde Türkiye’ye şiddet hakim oldu. Ülkeyi devamlı geren bir AKP iktidarı, Cumhurbaşkanı ve Başbakan var. En ufak bir muhalefet ve eleştiriye tahammül edemiyor. Maalesef Kocaeli olarak Türkiye’de cinayette 7. Sıradayız. Bu da AKP iktidarının ülkemizi ve ilimizi ne hale getirdiğini gösteriyor” şeklinde konuştu.

 

“İHANETTEN YARGILANACAKLAR”

Yolsuzluk ve rüşvet almış başını gitmektedir diyen Sarıbay, “Bunları ortaya çıkartan insanlar paralelci diye ceza evlerinde. Ama yolsuzluk ve rüşvetin esas failleri dışarıda. Bunların paralelci oldukları bizi ilgilendirmez. Paralelci ise devlete karşı ise yargılansın. Biz paralelcilerin savunucusu değiliz. Ama ortada bir doğru var. Davalar örtbas ediliyor, takipsizlik kararı alınıyor. Nasıl 1980 darbesini yapan Kenan Evren 30 sene sonra yargılanıyorsa 30 sene sonra bunlar vatana ihanet dahil bir çok suçtan yargılanacaklar. Ben buna inanıyorum” dedi.

 

MEMHMET GÖRMEZ’E GÖNDERME

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’i de eleştiren Cengiz Sarıbay, “Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez beni hayretler içinde bıraktı. Olamazlar bir araya geliyor. Sayın Görmez hiç utanmıyor, hiç sıkılmıyor İŞİD’le Deniz Gezmiş eşittir diyor. Ben 68 kuşağındanım. Deniz Gezmiş’i bizzat tanırdım. Deniz Gezmiş ile İŞİD’i nasıl bir araya getirirsiniz? Siz 22-23 yaşlarındaki çocukları nasıl bu katiller ile kıyaslarsınız? İnsanın bir utanması olsa, ar duygusu olsa bu tür lafları etmez” açıklamasında bulundu.

 

“CHP’NİN SIKIŞIKLIĞINI GİDERELİM”

“Biz kocaman bir aileyiz” diyen Sarıbay, “Bu aile Türkiye’de yüzde 25’e sıkışmış durumda. İzmit de Türkiye ortalamasının altında. Ben bundan utanıyorum. Bu partinin aşağı çekilmesindeki kendi sorumluğumuzu üstleniyorum. Burada hep beraber olalım, CHP’nin bu sıkışıklığını giderelim. İşte bu toplantının esas amacı budur. Bu yüzde 25 bandından CHP’yi biz nasıl çıkartabiliriz. Herkes fikrini burada özgürce söylesin. Birbirini seven, kucaklayan, ülkesini seven insanlarız” ifadelerini kullandı.

 

“ÇOK PARLAK DEĞİLİZ”

Sarıbay’dan sonra konuşan CHP il yöneticisi Prof. Dr. Ali Aydemir, “2019 seçimlerine yönelik çalışmalarımızı daha sistematik bir biçimde yürütmek için panel ve konferans düzenleyeceğiz. Böylelikle partimizin örgütlerinden ötürü ortaya çıkan sorunlarını gidermeye çalışacağız. Güçlü bir CHP iktidarını Kocaeli’de yeniden tesis etmek için yoğun bir şekilde hazırlayacağız. Kocaeli’de CHP olarak çok parlak olmadığımızı söyleyebiliriz. Bir zamanlar çok önemli başarılar elde ettiğimizi biliyor olmakla beraber yerelde ve genelde istediğimiz sonuçları elde edemiyoruz” açıklamasında bulundu. Serkan BORLAK

gencler-001.jpg

 

CHP İl Örgütü çalıştayda ev sahipliğini üstlendi.

il-.jpg

 

Cengiz Sarıbay’a programın başında çiçek takdim edildi.

cicek-002.jpg

 

İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümüt Küçükkaya ve üyeler birlikte görülüyor.

izmit-008.jpg

 

CHP Kartepe ve Kandıra İlçe Örgütü aynı masada yer aldı.

kartepe--002.jpg

 

CHP Gebze İlçe Örgütü de çalıştayda yerini aldı.

gebze-005.jpg

 

CHP Darıca İlçe Örgütü çalıştaya katıldı.

darica-009.jpg

 

CHP Başiskele ve Gölcük İlçe Örgütü çalıştayda aynı masayı paylaştı.

basiskele--002.jpg

 

CHP Dilovası İlçe Örgütü üyeleri bir arada görülüyor.

dilovasi-003.jpg

 

CHP Derince İlçe Örgütü de çalıştaya katıldı.

derince-006.jpg

 

CHP Karamürsel İlçe Örgütü bir arada görülüyor.

karamursel-004.jpg

31 Ocak 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR