Topaca özür diledi

Ulaştırma Bakanlığı ile görüştüğünü belirten Vali Topaca, “Vatandaşımızı, sürücülerimizi daha az etkileyecek şekilde bir planlama beklediğimi ifade e...

Ulaştırma Bakanlığı ile görüştüğünü belirten Vali Topaca, “Vatandaşımızı, sürücülerimizi daha az etkileyecek şekilde bir planlama beklediğimi ifade etmek istiyorum” dedi.
Kocaeli Valisi Ercan Topaca, TEM otoyolu Gebze-Körfez gişeleri arasında başlatılan yol iyileştirme çalışmaları nedeniyle bir açıklama yaptı. Çalışmalar nedeniyle Gebze-Körfez gişeler arası Ankara istikametinin 81 gün kapatılması sonrasında, İstanbul yönünden gelen araçlar, Gebze gişeler mevkisinde ve trafiğin yönlendirildiği E-5 karayolunda uzun araç kuyruklarla trafik yoğunluğunun oluşmasına neden olmuştu. Çalışmalar hakkında açıklama yapan Kocaeli Valisi Ercan Topaca, şunları söyledi: “Önümüzdeki günlerde belki farklı bir programla vatandaşımızı, sürücülerimizi daha az etkileyecek şekilde bir planlama beklediğimi ifade etmek istiyorum.” dedi.

ÖZÜR DİLEDİ
TEM otoyolunda yapılan çalışmaların vatandaşların sıkıntı yaşamasına neden olduğunu ancak çalışmaların da yapılması gerektiğini ifade eden Vali Topaca, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu çalışmanın yapılması zorunlu bir çalışma olduğunu öncelikle ifade ederek konuşmaya başlıyorum. Vatandaşlarımız elbette bir yoğunluk yaşıyor. Ulaşım konusunda özellikle akşam ve sabah saatlerinde ciddi bir sıkıntı yaşanıyor. Bu sıkıntıdan dolayı da vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz. Onlardan özür diliyoruz. Ama bu hizmeti de yapmak durumundayız.”dedi.

DAHA AZ VATANDAŞ VE SÜRÜCÜ ETKİLENECEK
Yaşanan sıkıntıları Ulaştırma Bakanlığı ile görüştüğünü belirten Vali Topaca, sözlerine şöyle devam etti: “Ulaştırma Bakanlığımızla dün bir temasımız oldu. Bakanlığımız tahmin ediyorum, bu iş planlamasıyla ilgili bir çalışma yapıyor. Önümüzdeki günlerde belki farklı bir programla bu çalışma yine mutlaka yapılacak, zorunlu bir çalışma ama iş takvimi biraz kolaylaştırılacak şekilde, daha az vatandaşımızı, sürücülerimizi etkileyecek şekilde bir planlama da beklediğimi ifade etmek istiyorum. Ama bunu şu an ben açıklamayacağım. Sayın Bakanımız o çalışmayı tamamladıktan sonra, şayet o yönde de karar verilirse açıklayacaktır.”dedi.

08 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

izmitli - Buyuk-firsat- 3 ay sürecek olan bu çile. C. Topel için bulunmaz bir fırsat... Şu an istanbuldan ankaraya giden şerit kapalı. Yani uçaktan s. Gökçene indiniz izmite geleceksiniz. Problem değil... Asıl problem 1 buçuk ay sonra izmitten istanbul yönüne giden şerit kapanacak. S. Gökçene 5 saatte gidersiniz artık... C. Topel bu fırsatı çok iyi değerlendir... Anadolujet bu fırsatı çok iyi değerlendir.

Yanıtla . 0Beğen 08 Mayıs 15:20
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR