“Bilim Günleri” başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gençlere bilimi sevdirmek ve bu yöndeki gelişimlerini arttırmak için “Bilim Günleri” başlatıyorBüyükşehir Belediyesi, h...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gençlere bilimi sevdirmek ve bu yöndeki gelişimlerini arttırmak için “Bilim Günleri” başlatıyor
Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği Bilim ve Teknoloji Kulübü (BTK) vasıtasıyla Bilim Günleri başlatıyor. Bilgi evleri ile ortaklaşa gerçekleştirilecek olan etkinlik, ilköğretim öğrencilerini fen bilimleri alanında farklı disiplinlerle tanıştırarak, bu sayede bilime olan tutum ve değerlerini arttırmayı hedefliyor.
BAŞVURU ŞARTLARI
Bilim Günleri etkinliğine ilköğretimin 4 ile 8. sınıflarını bitirmiş olan öğrenciler katılabilecek. Bunun yanı sıra etkinliğe katılacak olanların Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki herhangi bir Bilgievi’ne üye olması gerekiyor. Günlük 4 saat sürecek olan etkinliklere 5 gün boyunca katılmak da şartlar arasında yer alıyor.
ÖĞRENCİLER SINAVLA BELİRLENECEK
Bilim Günleri etkinliğine katılacak öğrenciler sınavla belirlenecek. Sınavlar 29 Ağustos Çarşamba gününe kadar Kocaeli genelinde bulunan 11 Bilgievi’nde eğitmenler gözetiminde gerçekleştirilecek. Sınavda öğrencilere okul müfredatlarına paralel Fen Bilimleri ve genel yetenek konularını içeren 30 soru yöneltilecek.
EYLÜL’DE BAŞLAYACAK
Kocaelili gençleri bilim dolu günler yaşatacak olan etkinlik 3-14 Eylül tarihleri arasında Bilim ve Teknoloji Kulübü’nün Plajyolu’ndaki merkezinde gerçekleştirilecek. Buradaki Fizik, Kimya ve Biyoloji atölyelerinde öğrenciler için dolu dolu bir akademik program uygulanacak. Atölye ve laboratuvar programlarında, fizik, kimya, biyoloji, mekatronik ve robotik, elektronik ve oyun teorileri konuları öğrencilerin ilgisine sunulacak. Fizik atölyesinde, açık hava basıncı ve su basıncı uygulamaları, kimya atölyesinde, karışımları ayrıştırma yöntemleri ve kristal yapımı, biyoloji atölyesinde ise fotosentez etkinlikleri gerçekleştirilecek. Ayrıca mekatronik ve robotik atölyesinde timsah, sumo ve explorer robot yapımı ile elektronik atölyesinde elektronik devre kurulumu ve uygulama etkinlikleri yapılacak.
İKİ GRUPTA GERÇEKLEŞTİRİLECEK
Bilim Günleri etkinliğinin akademik takvimi ise iki grupta gerçekleştirilecek. Birinci grupta yer alan 4 ve 5. sınıf öğrencileri 3-7 Eylül, ikinci grupta yer alan 6,7 ve 8. sınıf öğrencileri 10-14 Eylül tarihle arasında Bilim ve Teknoloji Kulübü’nde eğitim görecek. Her grubun dersi 10.00 ile 14.00 arasında gerçekleştirilecek.

SINAVLARIN YAPILACAĞI BİLGİEVLERİ’NİN ADRESLERİ
Bilgievi Bilgievi Adresi
Akçakoca Bilgievi Mehmet Ali Paşa Mah. Doğu Kışla Gençlik Parkı İZMİT
Mehmet Akif Ersoy
Bilgievi Deniz Mah. İstasyon Cad. Nu.:30 DERİNCE
İbn-î Sina Bilgievi Barbaros Mah. Pınar Cad. Nu.: 37 BAŞİSKELE
Kazım Karabekir
Bilgievi Kazım Karabekir Mah. Molla Hüsrev Cad. Nu.:1 DARICA
Sezai Karakoç Bilgievi Diliskelesi Mah. 732. Sk. Sezai Karakoç Parkı DİLOVASI
Mimar Sinan Bilgievi Mimar Sinan Mah. 538/5. Sk. Muhammed İkbal Parkı DİLOVASI
Maria Anne Bilgievi Yenişehir Mah. Güneyli Sk. Nu.: 37 Kireçocakları KO-MEK Üstü İZMİT
Barbaros Hayrettin Paşa Bilgievi Merkez Mah. 33. Sk. Nu.:9 GÖLCÜK
Karamürsel Alp
Bilgievi Sarıkum Mah. Hafız İsmail Efendi Cad. Nu.: 6 KARAMÜRSEL
Ertuğrul Gazi Bilgievi Çenedağ Mah. Erol Sk. Nu.:15 DERİNCE
Serdar Bilgievi Serdar Mah. Nurettin Paşa Sk. Nu.: 5 İZMİT

27 Ağustos 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR