‘Risk Altındaki Çocuk’ çalıştayı başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, çocukların hayata daha sıkı tutunabilmeleri ve gelişimlerini sağlamalarını amaçlayacak hizmetlerin üretilmesi amacı ile...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, çocukların hayata daha sıkı tutunabilmeleri ve gelişimlerini sağlamalarını amaçlayacak hizmetlerin üretilmesi amacı ile geniş katılımlı bir çalıştayı hayata geçirdi. Kocaeli Fuar alanı Sivil Toplum Merkezi Toplantı Salonu’nda yapılan ve iki gün sürecek çalıştayın ilk oturumunda özellikle sokakta yaşayan çocuklara yönelik sunumlar katılımcılara aktarıldı.

ÇALIŞTAYA GENİŞ KATILIM VAR
Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen çalıştaya birçok kurum ve kuruluştan temsilci katıldı. Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz, Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Mücahit Aslan’ın katıldığı çalıştaya SHÇEK, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Sakarya, Kocaeli ve Düzce Üniversiteleri, İŞKUR, Ticaret ve Sanayi Odaları, MARKA ve İzmit Belediyesi’nden temsilciler yer aldı.

İKİ GÜN SÜRECEK
Amsterdam Belediyesi’nden gelen katılımcıların da bulunduğu çalıştayda Doç. Dr. Fatih Şahin ‘Güçlendirme yaklaşımı açısından suça itilen çocuklar’, Doç. Dr. Hakan Acar ‘Sokakta çalışan çocuklar’, Yrd. Doç Dr. Yusuf Genç ‘Madde bağımlılığına aday çocuklara yönelik önleyici tedbirler’ gibi konularda bilgiler verdi. Çocuk Şube Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İzmit Belediyesi Çocuk Hakları Masası ve SHÇEK temsilcilerinin sunumlarında ise yine çocuklara yönelik çalışmalar konu edildi. Çalıştayın son gününde ise tüm katılımcıların genel değerlendirmeleri ışığında ortak bir sonuç çıkarılacak.

30 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR