Cemiyetten kınama

Taksim Gezi Parkı eylemlerinin uzantısı olarak İzmit’te yapılan eylemlerde gazetecilerin saldırıya uğraması Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ve basın mens...

BÜYÜT

Taksim Gezi Parkı eylemlerinin uzantısı olarak İzmit’te yapılan eylemlerde gazetecilerin saldırıya uğraması Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ve basın mensupları tarafından kınandı.

İzmit Cumhuriyet Parkı Medya Evi’nde gerçekleştirilen açıklamaya eylemleri takip eden çok sayıda basın mensubu ile Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz da katıldı. Başkan Yılmaz yaptığı açıklamada; “Türkiye bir hafta içerisinde belirli olayların içerisinde bulunuyor. Taksim’de başlayan olaylar tüm yurda yayıldı. Olayların içerisinde tarafsız olan tek kesim alanlarda işini yapan ekmeğinin peşinde olan, haber alma hürriyetini sağlayan, tüm tehlikeyi alan muhabirlerimizdir. Eylemlerde muhabir arkadaşlarımızın karşılaştıkları olumsuzluk üzerine buradayız. Birçok arkadaşımız olayların içinde. Haber için gittikleri yerde şiddet ve küfürle karşılaştı. Maçlarda bizlerle alakalı küfür içerikli tezahüratlar var, ama burada olaylar çığırından çıkmış durumda. Bir arkadaşımız eline gelen taşla yaralandı. Bahar Cesur arkadaşımız evinde oturup keyif yapabileceği halde, insanlara haber alma hürriyetini sunmak için oradaydı” dedi.

KAMUOYUNUN GÜVENLİĞİ ÖNEMLİ
Başkan Yılmaz devam eden konuşmasında, “Demokratik ortamlarda insanlar fikirlerine hür olarak yayabilir, yürüyüş yapabilirler, ama kamuoyunun güvenliğini düşünmek zorundalar. Toplumdan hassasiyet bekliyoruz. Toplumu sağduyuya davet ediyoruz. Sesler duyurulur ama insanlar zarar görmemeli. Bizim içerisine sokulmak isteyen bir güruh olabilir. Kardeşin kardeşe vurmasından nemalanacak bir grup olabilir. Dikkat etmeliyiz. Yaralanan arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bizim mesleğin ayrıcalığından yararlanmak isteyenleri de aramızdan ayırmak için basın kartlarımızı boynumuza asalım. Gazın etkisini limonla geçirebiliriz ama, kafamıza atılacak taş bizi sıkıntıya sokabilir” şeklinde konuştu. Bu eylemler sonrası Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti polis ekiplerinin taktığı korumalı şapkadan sipariş vererek üyelerine dağıtımı yapacak.
HABER: Faruk KIYAK

04 Haziran 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR