İsmail Baran’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Mesajında tüm kadınların gününü kutlayan Belediye Başkanı Baran, kadınların sadece bir gün değil, her zaman hatırlanarak haklarının korunması gerekti...

BÜYÜT

Mesajında tüm kadınların gününü kutlayan Belediye Başkanı Baran, kadınların sadece bir gün değil, her zaman hatırlanarak haklarının korunması gerektiğinin altını çizdi. Başkan Baran mesajında şu ifadelere yer verdi; “Medeniyetlerin gelişmesinde ve ilerlemesinde büyük katkısı olan kadınlarımızın toplumumuza katkılarını, tarihimizde kazanmış olduğumuz zaferlerde görmekteyiz. Ne mutlu ki bizler milletçe, tarih boyunca her zaman kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız. Türk kadını; daima özveri ve sevginin kaynağı olmuştur. Bu anlamda dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş fedakârlıklarla tarihimize adını yazdırmış kadınlarımızın haklarını ödeyemeyiz.

 

Yüklendiği sorumluluklar açısından baktığımızda kadınların ev ve iş yükünün yanı sıra annelik gibi ulvi bir sorumluluğunun da bulunduğu göz ardı edilmemelidir. Hayatın ağır şartları altında, anne, eş ve iş kadını olarak ayakta kalabilen kadınlar; hayatın mimarları olarak en büyük saygıyı ve övgüyü hak etmektedirler.

 

İnancımıza göre de kadınlar ve erkekler yaratılış olarak eşittirler. Bu konuda Allah, Kuran’da: “Ey İnsanlar! Biz sizi, bir erkek ile bir dişiden yarattık... Hiç şüphesiz Allah katında en değerliniz takvaca en ileri olanınızdır.” buyurmaktadır. Bundan dolayı kadınlarımıza hak ettikleri değeri vermemiz aynı zamanda bir inancımızın da gereğidir.

 

Kadınlarımızın sosyal yaşantımızda öne çıkan yerleri kapsamında üstlendikleri sorumluluk bakımından, kadın erkek eşitliğinin oluştuğunu ve kadının toplumdaki yerinin sağlamlaşmakta olduğunu görmekteyiz.

 

Şunu bilmek gerekir ki kadınlarımızın haklarını yalnız bir gün değil her gün savunmalıyız. Yılın sadece bir günü onları anlamaya çalışmak, onların haklarından dem vurmak, çektikleri sıkıntıları anlatmaya çalışmak yetmez. Kadınlar bizim için yılın her günü baş tacı olmalıdır.

 

Ailenin çekirdeği hükmünde olan ve tüm toplumlarda büyük bir değeri olan kadın, Körfez Belediyesi hizmet anlayışında da en ön plandadır. Çok değer verdiğimiz kadınlarımız için gerçekleştirdiğimiz çalışmalar, bu düşüncemizin göstergesidir. Bizler çalışmalarımız ve projelerimizde kadınlarımızın fikir ve önerilerini her zaman başımızın tacı olarak değerlendirmeye devam edeceğiz.

 

Bizlere her alanda rehber olan, yaşantımız boyunca desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen fedakar analarımıza, ablalarımıza ve Özgecanlarımıza saygı ve sevginin olduğu bir dünya dileğiyle, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

08 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

hamdi güneş - ismail baran : yukarı hereke düğün salonuna sürgüne gönderdiğiniz bayan personel ler içinde aynı şeyi düşünüyormusun?

Yanıtla . 0Beğen 08 Mart 15:13
01

ahmet ölmez - yukarı hereke düğün salonuna sürgün gönderilen bayan personeller için de aynı şeyler geçerli mi?????

Yanıtla . 0Beğen 08 Mart 15:13
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR