İZGAZ’ın başına Türk genel müdür atandı

2009 yılının başında ENGIE Grubu’na katılan, Gebze ve Karamürsel dışında tüm Kocaeli’ye gaz arz eden İZGAZ’da genel müdürlük koltuğunda bulunan Gille...

2009 yılının başında ENGIE Grubu’na katılan, Gebze ve Karamürsel dışında tüm Kocaeli’ye gaz arz eden İZGAZ’da genel müdürlük koltuğunda bulunan Gilles Guegan şirketteki aktif görevini 30 Eylül tarihi itibariyle bıraktı. İZGAZ GDF Suez Genel Müdürlüğü’ne ise, 2009 yılından bu yana şirket bünyesinde Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Mehmet Gökalp Özkök atandı. Özkök, 1 Ekim Perşembe günü itibarıyla görevine başladı.

 

KULLANICI SAYISI ARTTI

İZGAZ GDF Suez’in eski genel müdürü Gilles Guegan’ın görev yaptığı süre içerisinde şirketin asli faaliyetlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk, eğitim ve kent bilinci konularında önemli mesafe kat edildi. İZGAZ’ın özelleştirildiği 2009 yılından bu yana yapılan yatırımlarla 179 binden 310 bine ulaşan gaz kullanıcı sayısı ile Kocaeli’de, konforlu ve çevre dostu doğal gazdan yararlananların oranında yüzde 75 artış sağlandı.

 

HER YERE DOĞALGAZ

Guegan döneminde Kocaeli’nin en büyük köyü olarak bilinen Başiskele Doğantepe’ye 4 ay gibi kısa bir sürede, 2014 yılının kış mevsiminde doğalgaz götürüldü. Kandıra’daki doğalgaz altyapı şebekeleri geliştirilerek artırıldı. Tüketiciyi bilinçlendirmek amacıyla çok sayıda etkinlikler düzenlenirken, Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa okullarda doğalgaz eğitimleri verildi. Her yıl 10 bin ilköğretim öğrencisine sergilenen tiyatro oyunlarıyla da doğalgaz konusunda bilinçlendirme yapıldı. İş sağlığı ve güvenliği her zaman en önde tutularak iç tesisat firmalarına eğitimler düzenlendi.

 

İZGO KENTE KAZANDIRILDI

Çevre sağlığı ve tertemiz bir Kocaeli için her yıl çevre etkinlikleri organize edildi. Doğalgazın bilinçli kullanıldığında; çevreci, ekonomik ve güvenli bir yakıt türü olduğu, düzenlenen kampanyalarla tüketiciye anlatılırken, baca gazı zehirlenmelerine karşı ‘Güvende Ol’ sloganıyla çok sayıda karbon monoksit detektörü ücretsiz olarak dağıtıldı. İZGAZ çalışanlarına verilen periyodik eğitimlerle, kalite ve güvenlik alanlarında önemli çalışmalara imza atıldı. Müşteri memnuniyetini üst seviyede tutabilmek için yeni abone merkezi ve mobil abone merkezleriyle hizmet verildi. Bilişim alanında İZİGOMOBİL uygulaması ve kurumsal maskot olarak da İZİGO kente kazandırıldı.

 

ÖZKÖK, BOTAŞ’TA GÖREV YAPMIŞTI

Öte yandan Gilles Guegan’ın yerine atanan yeni genel müdür Mehmet Gökalp Özkök, İZGAZ’dan önce 1997-2009 yılları arasında BOTAŞ’ta çeşitli görevlerde bulundu. Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı Projesi İdari İşler Müdürü olarak görev yaptı. 26 Mayıs 2009’da İZGAZ GDF Suez Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Özkök, evli ve bir çocuk babasıdır.

02 Ekim 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR