Şevki Yılmaz'dan AKP'ye sert eleştiriler

İŞTE ŞEVKİ YILMAZ'IN YAZISININ İLGİLİ BÖLÜMÜ... “Olanda hayır vardır” inancıyla, şımarmadan, paniklemeden, geçmişten dersler çıkararak İnsan Hak...

İŞTE ŞEVKİ YILMAZ'IN YAZISININ İLGİLİ BÖLÜMÜ...

“Olanda hayır vardır” inancıyla, şımarmadan, paniklemeden, geçmişten dersler çıkararak İnsan Hak ve Hürriyetlerinde elde edilen kısmi kazanımlarımızı korumak ve ilerletmek için nöbetlerimize devam etmeliyiz!

 

Muhtemelen erken seçimde bir daha erken bir hezimeti yaşamamak için de;

Tamamen İslami ehliyet sıfatına aykırı olan “Üç dönem yasağı” kaldırılmalıdır. “Ehil, emin ve sadık olmayana bir dönem bile haram! Ehil, emin ve sadık olana her dönem helal!” İslami görüşüne mutlaka dönülmelidir!

 

Poker ve lakırdı masalarından ilmi ve istişare masalara dönecek bir teşkilat yapılanmasını Genel Merkezimizden başlayarak acımasız bir neşterle acilen gerçekleştirmeliyiz!

 

Hasbi tabanın ciğer yakan feryatlarına ve gözyaşlarına artık kulak vermeliyiz! İl ve ilçe yönetimlerinin, belediye başkanlarının, meclis üyelerinin ve milletvekili aday adaylarının, Genel Merkez süzgecinden süzüldükten sonra, aday seçimlerini tamamen parti tabanının ve milli STK’larımızın tüm üyelerinin iradesine bırakmalıyız!

 

Vakit ve nakit adamları dalkavuklardan acilen kurtulup, uyarıcı, hasbi dava ve vakıf adamlarıyla yola devam etmeliyiz!

 

Dalgakıran gibi devasa hizmetlerin görülmesini yanlışlıkları veya ihanetleriyle engelleyen “Rüzgâr kıranlar!” bir daha asla aday yapılmamalıdır!

 

Bürokrasideki ehliyetsiz, kişiliksiz, müsrif yöneticiler yerine emin, ehil ve sadık olan milli kadrolara hizmet kapılarını acilen açmalıyız!

 

Zavallı emeklinin ve asgari ücretle çalışanların nafakasını artırmayı popülizm gören zulüm yerine; başta belediyelerde ve bürokraside alabildiğine artarak devam eden makam aracı ve eşyaları değiştirme hastalığı vb. aşırı israf ve savurganlık belasının önüne acilen geçilmelidir!

 

Yeşil arazileri ucuza kapattırıp imara açtırtarak rant sağlattıran, adaletsiz imar ve ihale uygulamalarıyla haksız kazançlara sebep olan, belediye ve diğer devlet arazilerini ucuza başkalarına peşkeş çektirtenler mutlaka partiden ihraç edilmeli ve tüm sorumlular adalet önüne acilen teslim edilmelidir!

 

Analık makamına yüceltilen hanımlarımızın onurlarını ayak altına alacak kendi sahaları dışındaki yorucu meşakkatli ve yuvalarını dağıtıcı görevlerden mutlaka kurtarmalıyız!

 

Tüm halkımızı tedirgin eden doğu vilayetlerimizin İsrail ve Ermenistan’a peşkeş çekilme oyununun barış süreciyle, Başkanlık sistemiyle ve milli bir anayasayla ve istikrarlı güçlü milli bir iktidarla bozulacağını detaylı ve delilli bir şekilde halkımıza anlatmaya devam etmeliyiz.

 

Terörün en güçlü belası, aşiretlerin asimilasyonu yanlışlığını ve doğudaki kanaat önderlerine ilgisizliği derhal terk etmeliyiz. Onlara devletimizin koruma garantisini vererek, şefkat kucağını açmalıyız. Ve PKK terör ocağını aşiretlerle, mazlum mustazaf kardeşlerimizle ve ilim ehli kanaat önderleriyle dayanışma içinde yıkmalıyız!

 

Film heyeti yerine Akil İlim Heyetlerini etkili hale dönüştürerek Barış Sürecini sulandıranların oyunlarını bozmalıyız!

 

İnşallah, yakında tekrarlanacak seçimlerde başarımız için şart olan bu tavsiyelerimizle haydi acilen nöbete!

 

Selam, sevgi ve dualarımızla!

28 Haziran 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Döngelli - Sen yaparken ilim başkası yaparken partiye zarar bence akpartiye çalışmasan çok daha faydalı olursun şevki yılmaz söylediklerinle yaptıkların uyuşmuyo

Yanıtla . 0Beğen 28 Haziran 12:16
02

Döngelli - Sayın şevki yılmaz yazdıklarınla söyledikleinle yaptıkların birbiriye uyuşmuyor sen yapınca ilime hizmet başkası yapınca partiye zarar veriyo öyledir bu işler

Yanıtla . 0Beğen 28 Haziran 12:16
01

Mustafa ÖRS - Helal olsun hocam. Çok doğru ve yerinde tespitler, ağzınıza sağlık.

Yanıtla . 0Beğen 28 Haziran 12:16
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR