Ağdağ: MHP, yüzde yirminin üzerinde

MHP Kocaeli milletvekili aday adayı Rıza Ağdağ, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Meg Yemek Salonunda kahvaltı sonrası konuşan Ağdağ, çalışmaları...

BÜYÜT

MHP Kocaeli milletvekili aday adayı Rıza Ağdağ, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Meg Yemek Salonunda kahvaltı sonrası konuşan Ağdağ, çalışmaları hakkında bilgi vererek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ağdağ, yapılan son anketlerde %20'nin çok üstünde olduklarını söyledi.

 

“SAVCIYI ANDI”

Öldürülen savcıya rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Ağdağ, “Parti teşkilat mensuplarının isteği üzerine aday adayı oldum. Yapılan anketlerde yükselen bir ivme var ve bizde buna destek olmak istedik. Biz aday adayı olmasak da bu davada çalışacağımıza 25 sene önce söz vermiştik. 25 yıldır olduğu gibi bundan sonra da bu davanın neferi olarak sahada çalışmaya gayret edeceğiz” dedi.

 

“İNSANLARIN BİRBİRİNE TAAHAMMÜLÜ KALMADI”

Toplumsal sorunlara dikkat çeken Ağdağ, “Toplumun geldiği son durum itibariyle kimsenin kimseye tahammülünün kalmadığı bir durumda, insanların geleceğe umutla bakamadığı bir durumda bir milliyetçi olarak bize düşen yeni projeler üreterek bu sistemi tersine değiştirmektir. Türkiye'de artık Türk kelimesinden ve Türkiye Cumhuriyeti kelimesinden rahatsız olmaya başlayan yöneticiler türedi” şekline konuştu.

 

“MİLLETİ AÇLIĞA MAHKÛM ETTİLER”

Ekonomik anlamda sıkıntılara değinen Ağdağ, "Diğer bir yandan kendileri yüksek miktarlarda maaş alanlar asgari ücretle geçinmeye çalışan insanların hala bu parayla geçinebileceğini düşünüyorlar. Bu şekilde bir görüşle ülkenin geleceği adına kalıcı işler yapamayacaklardır. Emekli olup başka bir iş yapmak isteyen emekliden aylık 160 TL vergi alıyorlar. İhtiyacı olmayan bir insan niçin ek iş yapmak zorunda kalsın. Aslında sıkıntılar çok fazla ancak sıkıntılar gösterilmemeye çalışılıyor. Alanda şunu görüyoruzki ekonomik kriz vatandaşın cebine yansımış durumda” dedi.

 

"SON ANKETLERDE %20'NİN ÜZERİNDEYİZ"

MHP'nin yükselişe geçtiğini söylen Ağdağ, “Geçtiğimiz dönemde bize oy vereceğini söyleyen vatandaşın en az iki katı bu seçimlerde MHP'ye oy vereceğini söylüyor. Son yapılan anketler %20'nin üstünde gösteriyor. Türkiye tarım ülkesi olmasına tarım ithal eden bir ülke haline geldik. Güneydoğuda geniş tarım arazilerinde çok kaliteli tarımlar yapılabilecekken tarım ürünleri ithal ediyoruz. Biz oradaki topraklarımızı en iyi şekilde işletirsek batıya göçü de engellemiş oluruz. İktidar bunu yapmak yerine insanları bir şeylere mecbur ederek onları göçe zorladı” diye konuştu.


"EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI BİN BEŞ YÜZ TL OLACAK"

En düşük emekli maaşı 1500 TL olacak diyen Ağdağ, “Liderimiz namus sözü verdi. Çok önemli ve değerli projelerimiz var. Hep projelerimizi en önce biz açıklardık ve başka partiler de bizim projelerimizi çalıp ona benzer şeyler yaparlardı. Ancak bu seçimlerde bekliyoruz en son açıklayacağız. Biz bu seçimlerde gayet umutluyuz ve emin adımlarla yürüyoruz” dedi. Muharrem İBRAHİMOĞLU

01 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR