Kocaeli Büyükşehir Tiyatrosu ödüllendirildi

Bu sene 4’üncüsü düzenlenen ‘Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri’nde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Aydın Sigali'nın yönetti...

Bu sene 4’üncüsü düzenlenen ‘Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri’nde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Aydın Sigali'nın yönettiği ‘Fareler ve İnsanlar’ oyunu ile Jüri Özel (Yılın Ekibi) ödülüne layık görüldü. Ödülü Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları adına Aydın Sigali aldı.

 

SAHNE SANATLARI  DÜNYASI BİR ARAYA GELDİ

Ödüller, sahne sanatları dünyasını bir araya getiren güzel bir törenle Beşiktaş Fulya Sanat Merkezi’nde sahiplerini buldu. Törende bu yıl 11 emek, 1 onur, 1 jüri özel, 2 tane çocuk tiyatrosu ve 17 kategoride 20 başarı olmak üzere toplamda 35 tane ödül verildi.

 

OYUNUN ÇEVİRİSİNİ  AVCI YAPTI

John Steinbeck tarafından yazılan ‘Fareler ve İnsanlar’ oyununun çevirisini Zeynep Avcı yaptı. Oyunun yönetmenliğini Aydın Sigalı üstlenirken yönetmen yardımcılığını Ozan Şahin, dekor tasarımcılığını Behlüldane Tor, kostüm tasarımcılığını Emine Kaynak Yıldırım, müzik direktörlüğünü Fatih Veli Ölmez yaptı.

 

SÜRÜKLEYİCİ KURGU

Sürükleyici kurgusu ve sahne kıyafetleriyle ilgi çeken ‘Fareler ve İnsanlar’ adlı tiyatro oyunda Erdem Irmak, Volkan Dinç, Yaşar Özveri, Veysel Sami Berikan, Nuri Karadeniz, Utku Oğuz, Ferdi Yıldız, Aytek Mete Elgün, Azer Şelte, Pınar Ünsal rol aldı.

24 Mayıs 2016 Kocaeli- Kültür-Sanat


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR