İzmit Solaklar’da modern şantiye binaları inşa ediliyor

Kurum, Plajyolu, 42 Evler ve Solaklar şantiyelerinin bir araya getirmek için İzmit Solaklar bölgesinde şantiye hizmet binası inşaatı yapıyor. Bir yıl...

Kurum, Plajyolu, 42 Evler ve Solaklar şantiyelerinin bir araya getirmek için İzmit Solaklar bölgesinde şantiye hizmet binası inşaatı yapıyor. Bir yılda tamamlanması planlanan yeni şantiye binalarının inşaatı 13 milyon TL’ye mal olacak.

 

2004 yılından bu yana İl genelinde hizmet veren İSU Genel Müdürlüğü, program kapsamında içmesuyu, kanalizasyon, yağmursuyu altyapısı, dere ıslahları ve atıksu arıtma tesisi yatırımlarını sürdürüyor. 2006 yılında 32 ayrı projenin inşaatını sürdüren Kurum, şantiye binalarını da bir bir yeniliyor. Geçtiğimiz yıllarda Başiskele, Darıca, Çayırova, Dilovası, Körfez ve Kandıra İlçe Şubelerinin şantiyelerini yenileyen İSU, İçmesuyu ve Kanalizasyon Daire Başkanlığı ile İzmit Şube Müdürlüğü’nün altyapı arıza, bakım- onarım ve yeni çalışmalarını sürdürdüğü Plajyolu, 42 Evler ve eski Solaklar şantiyelerini bir arada toplayacak.

 

Mevcut üç ayrı şantiyenin kapatılacağı Yeni Solaklar şantiyesinin inşaatına bir süre önce başlanıldı. Toplam 36 dönüm alan üzerinde yapılacak Solaklar Şantiyesinde yönetim binası, ambar, depo ve hangarlar ile iş makineleri park alanı gibi tesisler inşa edilecek. Hafriyat ve çevre duvarları yapımını sürdüğü Solaklar Şantiye Binaları İnşaatı projesi bir yıl sürecek. Bu yılın sonunda tamamlanacak proje ile mevcut üç şantiye kaldırılarak, bütün hizmet birimleri yeni Solaklar Şantiyesine taşınacak. Proje, 13 milyon TL’ye mal olacak.

01 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR