Kuşkan "Görevden alma yok"

    Konuşmasına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na TBMM’de yapılan saldırıyı kınayarak başlayan Kuşkan, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak üzücü bir...

 

 

Konuşmasına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na TBMM’de yapılan saldırıyı kınayarak başlayan Kuşkan, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak üzücü bir olay yaşadık. Genel başkanımıza çirkin bir saldırı oldu.  Gerçekleşen olayın yeri çok manidar. Türk demokrasisine yapılmış bir saldırı olduğunu düşünüyoruz. Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırının arkasında neler varsa su yüzüne çıkmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

İLÇELERDE GÖREVDEN ALMA YOK

Yerel seçimlerde ki başarısızlıklarla ilgili yorumlarda bulunan Kuşkan, “İlçelerde görevden alma yok. Ancak istifa etmek isteyen olursa görevden ayrılabilir. Şuan için bizlere ulaşmış istifa yok. Bu olmayacak demek değildir olabilir. Olursa da yerlerine gerekli arkadaşları görevlendireceğiz. İlçelerde bazı değişiklikler olabilir. Bunların ne yöntemle olacağını bilemiyorum. Bunlar önümüzde ki süreçte gelişecek olayladır” şeklinde konuştu. Seçimden sonra ilk toplantıyı yapacaklarını ifade eden Kuşkan, “Seçimi kaybederseniz de kazanırsanız da değerlendirme yapılır” dedi.

KUŞKAN TARAFINDAN ATANIP, SEÇİLECEK

İlçe Gençlik Kolları Başkanı Birol Sağlam’ın aynı zamanda Belediye meclis üyesi olmasıyla alakalı soruları cevaplayan Kuşkan, “Belediye meclis üyesi olanın gençlik kolları başkanı da olamaz diye bir kaide yok. Görevlerini dağıtma ve yaygınlaştırmak da fayda var diye düşünüyoruz. Kadın kollarıyla ilgili bir boşalma vardır. Önümüzde ki günlerde bunu da genişletiriz” dedi. İstifa eden İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Özen’in boşalan yeri, Kuşkan tarafından bir kişi atanması ve 2 ay sonrasında atanan kişinin seçime gitmesiyle dolacak.

“UMDUĞUMUZU BULAMADIK”

İl ve ilçe başkanlarının görevlendirmesiyle alakalı konuşan Kuşkan, “Bir yerde başarısızlık varsa en üstte ki sorumlusu ben ve benimle birlikte çalışan il kurulu üyelerim. Biz bu iş için mazeretler üretmedik. Öyle bir tavrımız olamaz. Başarısızlığı kişilere bölüştürmenin arkasına sığınmayız. Önümüzde ki süreç zaten bunu belirleyecektir” dedi. Cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında da konuşan Kuşkan, “Seçimlerde umduğumuzu bulamamış bir partiyiz. Kendi başarısızlığımızın gerekçelerini detaylandırmamız lazım sonrasına da bakacağız” ifadelerine yer verdi.

“YORUMU KİM YAPARSA ONU BAĞLAR”

Sefa Sirmen’in yerel seçimlerde ki başarısızlığı Kılıçdaroğlu’nun gelmeyişine bağlaması hakkında ki soruları cevaplayan Kuşkan, “Oturduğum yer kimseyi suçlama yeri değildir. Her parti üyesinin, her adayın kendisine göre yorumları vardır. Yorumu kim yapıyorsa onu bağlar. O konuda herhangi bir şey söylemeyi uygun bulmuyorum” dedi. Kuşkan basın toplantısı sadrından yapılacak olan toplantı ile ilgili, “İl toplantısında da seçim sonucunu nedenlerini gerekçelerini çeşitli ilçelerde yaşanılan gelişmeleri masanın üzerinde yatıracağız” dedi. 

09 Nisan 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR