MARKA’nın hizmet binası açıldı

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, dün MARKA merkez hizmet binası, yatırım destek ofisleri ve KOSGEB Kocaeli Hizmet Müdürlüğü’nün açılışını yaptı....

BÜYÜT

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, dün MARKA merkez hizmet binası, yatırım destek ofisleri ve KOSGEB Kocaeli Hizmet Müdürlüğü’nün açılışını yaptı. Ergün, “Küçük olsun benim olsun anlayışı bitti” dedi.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)’nın Yenişehir Mahallesi’ndeki merkez hizmet binası, yatırım destek ofisleri ve KOSGEB Kocaeli Hizmet Müdürlüğü’nün resmi açılışları dün Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün katılımıyla gerçekleştirildi. Törene MARKA Yönetim Kurulu Başkanı Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Düzce Valisi Vasip Şahin, Yalova Valisi Dursun Ali Şahin, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, KOSGEP Başkanı Mustafa Kaplan, MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan, Milletvekilleri Muzaffer Baştopçu, Sibel Gönül, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ve davetliler katıldı. Açılış sırasında AKP’nin seçim müziğinin kullanılması dikkat çekti.

İŞBİRLİĞİNİN ÖNEMİ
Açılış töreninde sırasıyla MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ve MARKA Yönetim Kurulu Başkanı Sakarya Valisi Mustafa Büyük konuşma yaptı. Ardından Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün kürsüye çıkarak katılımcılara seslendi. İşbirliğinin önemini gösteren bir organizasyon içerisinde olduklarını söyleyerek konuşmasına başlayan Ergün şunları kaydetti “Artık küçük olsun benim olsun, azıcık aşım ağrısız başım dönemini kapatmak gerekiyor. Büyük olsun hepimizin olsun. Düşündüğümüz işleri büyük düşünmeliyiz. Kalkınma ajanslarının kurulma nedeni illerin, bölgelerin işbirliği yapması, ilçeler arasında yaşanan çekişmenin sona erdirilmesidir.

KOBİ’LERE HİZMET
5 il bir araya gelerek Doğu Marmara Kalkınma Ajansı kurulmuştur. Valilerimizin dönüşümlü başkanlığında yürütülen bir çalışmadır. Bu işbirliğinin altında yeni birliktelikler yapılmaktadır. Bu da kurumlar arası işbirliğidir. Devlet Bakanımız Cevdet Yılmaz ile protokol imzalandı. Kalkınma Ajansları ile KOSGEB’i ülkemizin her yerinde işbirliği yapan kurumlar haline getirdik. Burada iki kurum KOBİ’lere hizmet vermek için bir araya geldi. Gelişmek için desteğe ihtiyaç vardır. Biz de bunu yapıyoruz. Her ne kadar bazı siyasilerin KOBİ’lere destek vermek yeni akıllarına gelmiş olsa da biz bu destekleri zaten sürdürüyoruz.”

22 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

YÜKLENİYOR