Yelken Kulübü’nde TÜZÜK KONGRESİ

        İzmit Yelken Kulübü Spor Derneği’nin tüzük değişikliğinin gerçekleştiği olağanüstü genel kurulu, önceki akşam dernek lokalinde gerçekleşti. 20...

BÜYÜT

 

 

 

 

İzmit Yelken Kulübü Spor Derneği’nin tüzük değişikliğinin gerçekleştiği olağanüstü genel kurulu, önceki akşam dernek lokalinde gerçekleşti. 200 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongresi saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

BAŞKAN KATILMADI

Genel kurulda divan başkanlığına Bülent Ayberk, katip üyeliklere ise Asım Kırvanoğlu ve Feridun Taşdelen seçildi. 30 Nisanda yapılması düşünülen olağanüstü genel kurul çoğunluk sağlanamadığı için 7 Mayıs’ta gerçekleşti. Kongreye dernek başkanı Dr. Recep Turgay Aslan, mazeret belirterek katılmadı.

 

TÜZÜKTE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

İzmit Yelken Kulübü’nün kongresinde tek gündem maddesi görüşüldü. Dernek tüzüğünün 20. maddesi olan dernek üyelerinin yıllık aidat ödemesi ve giriş bağışları değiştirilerek, giriş ve yıllık aidatlar, günün koşulları göz önüne alınarak yönetim kurulunca belirlenmesine, üye olan kişinin eş ve çocuklarının üye olması durumunda bu kişilerden alınacak giriş ve yıllık aidatlar yüzde 50 indirimli alınmasına oy birliği ile karar verildi. Alınan kararda üye olacak gençlerden giriş aidatı alınmayacak yıllık aidat ise 350 TL olarak karar verildi. Büyükler için giriş aidatını bin 500 liradan 350 liraya indiren yönetim, yıllık aidatta ise 350 lirada karar kıldı.

 

GENÇLEŞMEK İSTİYORUZ

Kongrede konuşan ve kulübün gençleşmesi için tüzük değişikliğine gidildiğini belirten başkan yardımcısı Emre Küçükçağlayan, yönetim kurulunun yaşlandığını ifade ederek, “Bu tüzük değişikliği ile derneğimize gençlerin katılımının artacağını düşünüyoruz. Gençlere yelken sporunu tanıtıp, sevdirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

 

YELKEN KULÜBÜ YÖNETİM KURULU

 

Dr. Recep Turgay Aslan (Başkan)

Emre Küçükçağlayan (Başkan Yardımcısı)

Fadıl Ersöz (Başkan Yardımcısı)

Atilla Turunç (Komodor)

Melih Paşmakçı

Dr. Celal Öker

Mehmet İlgen

Doğan Elik

Halit Kodal 

08 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR